Yönetmen Kaan Müjdeci: “Bu Kadar Başarıyı Beklemiyordum”

Sivas Filmi Türk sinemasına büyük ödüller kazandırmaya devam ediyor. Yönetmen Kaan Müjdeci, Makedonya Radyosu Türkçe programına verdiği röportajda, ilk başta çevresinin projeye olumlu bakmadığına, çocuklar ve köpeklerle film yapmanın zor olacağına ikna etmeye çalışsalarda, kendisinin bunu yapmaktan vazgeçmediğini söyledi.

Röportajda Kaan şunları belirtti: “Çekimler Yozgat’ta gerçekleşti. Filmin ekibi kalabalıktı. Oyuncuları amatör ve çoğu çocuk. Onlarla güzel bir iletişimimiz oldu. Başta heyecanlı oldukları için kabul etmek istemediler ancak 3 aylık bir eğitim sürecinde birbirimizle kaynaştık ve kabul ettiler. Film büyük başarılar elde etti. Bukadarını beklemiyordum”, dedi.

Filmin kusuna değinen yönetmen Kaan Müjdeci, “filmde bir çocuğun köpeğiyle olan dostluk bağlarını işledik. Köpek dövüşleri sahneleri konusunda eleştiriler aldım . Ancak tekrar şunu belirtmek isterim ki ben dövüş yapılan yerlere gidip orada çıkan sesleri kaydettim. Kesinlikle köpekler birbirini hırpalayıp zarar vermediler”, şeklinde konuştu.

Tepkilerin kendisini elbete üzdüğünü belirten Müjdeci, ancak aslı astarı olmayan bu tepkiler tabiri caizse bizi öldürmedi aksine güçlendirdiğini belirtti.

Read Previous

Mutabakat Sağlanamadı, Uluslararası Faktörün İyimserliği Boşa Çıktı

Read Next

Tarihi Maç’a Saatler Kala

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *