Avrupa Birliği ve Üsküp ABD Büyükelçiliği bugün yayınladıkları ortak bildiride, dört parti liderinin seçim yasası konusunda mutabakata bugün varmalarını talep ettiler.

Bildiride, “Seçim günü yaklaşıyor. Bu nedenle seçim yasasının en kısa sürede kabul edilmesi ve Nisan ayında yapılacak seçimlerde uygulanması gerektiği”, ifade ediliyor.

Açıklamada çalışma grubunda ilerleme kaydedilmesine rağmen, tarafların seçim reform paketi konusunda nihayet anlamaya varamadıklarından dolayı üzüntülerini dile getiriyorlar.

Uluslararası faktörün iyimserliği ise boşa çıktı. Siyasi partiler anlaşamadı. Çalışma grubu saat 15.30’da müzakerelere son vermişler. Öte yandan siyasi partiler ise birbirini suçlamaya devam ediyorlar.

Sosyal Demokratlar Birliği iktidar partisinin sorumsuz davrandığını suçluyor, devamlı mola aradıklarını ve çalışmak için istekli olmadıklarını vurguluyorlar.
İktidardaki VMRO DPMNE muhalefetin görüşmeleri bloke ettikleri şeklindeki suçlamalarını red ederek muhalefetin taleplerinin uylanabilir olmadığını kaydediyorlar.

TIMEBALKAN

Önceki Haber

Kokusunda Davet Var

Sonraki Haber

Yönetmen Kaan Müjdeci: “Bu Kadar Başarıyı Beklemiyordum”

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

5 − 4 =