Tarihi Maç’a Saatler Kala

Elbasan Arena bu akşam Arnavutluk ile Sırbistan arasındaki maçla heyecan yaratacak. Karşılaşma 20:45’te başlayacak.

UEFA Avupa Şampiyonası elemelerinde Portekiz mağlubiyetinden sonra Arnavutluk tarihi maçta Sırbistanı Elbasan Arena’da konuk edecek.Son derece yüksek riskli olarak nitelendirilen bu maç geniş güvenlik önlemleri altında oynayacak. Bu maçta 2 bin 300 emniyet mensubu görev yapacak.

Arnavutluk Teknik Direktörü De Biasi,zorlu bir maç’a çıkacaklarını dile getirdi.Takım kaptanı Lorik Cana ise sahada rakiplerine saygı göstereceklerini kaydetti.

Sırbistan Teknik Direktörü Curciç, Arnavutluğun güzel bir takım olduğunu belirterek,rakiplerinin 2016 Avrupa şampiyonası’nda büyük bir iş başardıklarını söyledi.Havaalanından otel’e gelirken otobüslerine taş attıklarını belirten kaptan İvanoviç,şans eseri hiç kimsenin yaralanmadığını kaydetti. Sırbistan Futbol Federasyonu Sözcüsü Aleksandar Boskoviç de otobüslerinin taşlandığına dair olayı UEFA’ya bildirdiklerini ifade etti.

14 Kasım 2014’te Çıkan Olaylar

Maçın 42. dakikasında stadyum dışından saha içine yollanan gökyüzü kamerasına asılı Büyük Arnavutluğu simgeleyen bayrak saha içini ve tribünleri karıştırdı.
Maç oynandığı sırada stadyum üzerinde dalgalanan ve maçın oynandığı sahanın içine kadar giren bayrak Sırp futbolcu Stefan Mitrovic tarafından yakalanıp indirilmesene Arnavut Milli Takımı futbolcuları müdahale etti, Arnavut futbolcuların Mitrovic’in üzerine yürümesi sonucu Sırp futbolcular ve Arnavut futbolcular arasında saha içinde kavga çıktı. Saha içinde çıkan bayrak kavgasına yedek oyuncular ve taraftarlarda dahil olunca hakem maçı durdurdu.
Soyunma odasına giren maçın İngiliz hakemi Martin Atkinson olayların devam etmesi nedeni ile ve güvenlik gerekçesi ile maçı tatil etti.Belirli bir zamandan sonra CAS Sırbistanı mağlup ilan ederek,3 puanını da silmişti.

TIMEBALKAN

Read Previous

Yönetmen Kaan Müjdeci: “Bu Kadar Başarıyı Beklemiyordum”

Read Next

İsrail Askerleri 8 Günde 7 Filistinli’yi Öldürdü

347 Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *