Yerli Halktan Göçmenlere Kötü Muamele

Makedonya’nın güney bölgesindeki şehirlerde yerli halk göçmenlere yardımcı olmak yerine onların zor durumlarından yararlanarak kazanç sağlama peşinde.

Makedonya’yı geçip herhangi bir Avrupa ülkesine yetişme hayali kuran göçmenler Makedonya – Yunanistan sınırında polis şiddetiyle karşılaştı. Göçmenlerin sıkıntıları bununla da sınırlı değil. Göçmenler aynı zamanda yerel sakinlerin acımasız davranışlarıyla karşı karşıya kaldı.

Bölgede bulunan gönüllülerin aktardıklarına göre ülkenin güneyindeki yerli halk, göçmenlerin içinde bulunduğu sıkıntılı durumu kötüye kullanıyor. Göçmenlere ulaşımın ve yardımın yasak olduğu günlerde yerli halkın bisiklet sattığı, yasağın ortadan kalkmasından sonra ise yiyecek ve içecekleri fiyatının 3-4 katına sattıkları gelen bilgiler arasında.

Günlerdir zor şartlar altında yolculuk yapan göçmenler, arazi ve yaşam koşullarını bilmemelerinin yanısıra bu adaletsizlikler ve suistimallerle yüzleşmek durumundalar.

 

TimeBalkan

 

Read Previous

Almanya’da Mülteci Karşıtı Irkçı Eylemler Devam Ediyor

Read Next

“Fethin simgesi” Kuşlat Camisi’nin Hikayesi Film Olacak

One Comment

  • The assignment submission period was over and I was nervous, casino online and I am very happy to see your post just in time and it was a great help. Thank you ! Leave your blog address below. Please visit me anytime.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *