Kuzey Makedonya ana muhalefet partisi VMRO DPMNE lideri Hristijan Mickoski, hükümet tarafından açıklanan beşinci ekonomik yardım paketini eleştirdi.

Gyorçe Petrov Belediyesi’ndeki bir şirketi ziyaretinde konuşan VMRO DPMNE lideri Hristijan Mickoski, hükümetin övündüğü yeni önlem paketinin gelişmemiş olduğunu ve ekonomi, iş dünyası ile acı çeken vatandaşların ihtiyaçlarını karşılamayacağını, ancak devletin yeni bir soygunu olacağını söyledi.

Yardım paketinin 1 milyar avro olacağına yönelik açıklamaları hatırlatan Mickoski, “(Ekonomiden Sorumlu Başbakan Yardımcısı) Fatmir Bütüçü yardımın vatandaşlar ve ekonomi için 350 milyon avroyu geçmediğini söyledi. Bu da geriye kalan 650 milyon avronun olmadığını ve çalındığını gösteriyor.” ifadelerini kullandı.

VMRO-DPMNE Başkanı, hükümet akrobasisinin iş dünyasında belirsizlik yarattığı ve insanların doğru plan yapamadıkları için kabul edilemez olduğunu belirterek hükümetin öngörülebilir bir süreç yerine günü birlik ve baskı altında çözümler getirdiklerini sözlerine ekledi.Önceki Haber

Başbakan Zaev, beşinci ekonomik yardım paketini açıkladı

Sonraki Haber

Eski UÇK komutanlarının mahkemesi bugün devam ediyor