Holanda Lahey’de bugün eski UÇK komutanları Hashim Thaçi, Kadri Veseli, Recep Selimi ve Jakup Krasniqi’nin mahkemesinin üçüncü celsesi devam ediyor.

Celsenin başlangıcında Savcı şimdiye kadar çalışılan materyaller ve belgelelerle alakalı bilgi Verdi.

‘102 sırayla alakalı olarak son materyallerin 12 Şubat’ta 21 nolu paketten çıkarıldığını bildiririm. Savcılık iki tür materyal çıkardı. Daha önce mahkemeye koruma önlemleri için sunduğumuz dilekçede de belirttiğimiz gibi 102 sırayla alakalı olarak materyaller sistematik bir şekilde işleniyor. Çok azı daha kaldı ve bunlar en kısa zamanda mahkemeye sunulacak. Savcılık çok fazla şahit olduğunu ancak bu kişilerin hepsinin mahkemede kullanılıp kullanılmayacağı konusunu daha belirlemediklerini ifade etti. Ancak devamında bu şahitlerin çoğunun kullanılacağını belirtti.

Savcı ‘‘ Thaçi davasında olan şahitlerin kimlikleriyle ilgili bir kaç konuyu açıklamak istiyorum. Bütün bu şahitlerin mahkemede kullanılması konusunu belirlemedik ancak çıkarılan tüm materyaller iddianamenin hazırlanmasında kullanılmıştır. Bu şahitlerin çoğu mahkemede kullanılacaktır. Öngördüğümüz tarih gelecek haftadır. Kullanacağımız şahit ve delilleri zamanında bildireceğiz.’’ Ifadelerini kullandı.

balkanpostasi

Önceki Haber

VMRO DPMNE lideri Mickoski’den beşinci yardım paketine eleştiri

Sonraki Haber

“Köprü Gençlik Okulu 2021” başvuruları başladı