Makedonya Ticaret Odaları Birliği Başkanı ve Üsküp Belediye başkanlığı için bağımsız aday olan Danela Arsovska, Türk yazar Nusret Dişo Ülkü’yü ziyaret etti.

17 Ekim Yerel Seçimleri’nde başkent Üsküp Belediye Başkanlığı için yarışacak olan Danela Arsovska, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda Nusret Dişo Ülkü’yü ziyaret ettiğini açıkladı.

Balkanların önde gelen Türk yazarlarından 84 yaşındaki Nusret Dişo Ülkü’yle konuşmanın ayrıcalık olduğunu belirten Arsovska, “Gazeteci ve editör olarak “Birlik” gazetesinde ve “Sevinç” ve “Tomurcuk” çocuk dergilerinde göreve başladığını ve çalıştığı yıllarda Makedonya’da Türk edebiyatının ve kültürünün nasıl geliştiğini anlattı.” dedi.

Arsovksa, “Nusret Dişo, Üskübümüze olan sevgisini özel duygularla paylaşarak, başka hiçbir şehrin bu güzelliğin yerini tutamayacağını söylemesi, kültürel değerlere saygı duyulacak ve tanıtılacak bir şehir olarak Üsküp için birlikte hareket etme motivasyonunu daha da artırıyor. Bu şehrin kalbi çeşitliliktir. Bunun desteği benim zafer motivasyonumdur.” değerlendirmesinde bulundu.

Önceki Haber

AB’ye Batı Balkanlar uyarısı

Sonraki Haber

Anayasa Mahkemesi eski Başkanı Salih Murat Yargı Yılı açılışına katıldı