Kuzey Makedonya Anayasa Mahkemesi eski Başkanı Salih Murat, Türkiye’deki Yargıtay Başkanlığının yeni hizmet binası ile 2021-2022 Adli yılının açılış törenine katıldı.

Program kapsamında, AYM eski Başkanı Salih Murat, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TBMM Başkanı Mustafa Şentop ve yüksek yargı temsilcileri ile bir araya geldi.

Salih Murat sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Yargıtayın resmi davetlisi olarak bulunduğum Türkiye’de, dün Türkiye Cumhuriyeti TBMM Başkanı kadim dostum, Rumelinin öz evladı Sayın Prof. Dr. Mustafa Şentop ile bir görüşme gerçekleştirdim. Dost ve kardeş Makedonya’ya verdikleri destekten dolayı saygılarımızı sunarım.” ifadelerini kullandı.

Bir başka paylaşımda ise “Dost ve kardeş Türkiye Cumhuriyetinin Yargıtay başkanı Sayın Mehmet Akarca’nın resmî davetlisi olarak, Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın da katılımlarıyla açılışı gerçekleştirilen Yargıtay Başkanlığının yeni hizmet binası ile 2021-2022 Adli yılının açılış törenine ve “Temiz Mahkemelerinde Mükemmeliyet” uluslararası sempozyumuna katılmaktan büyük mutluluk duyduğumu dile getirmek isterim. Cenab-ı Hak’tan hayırlar getirmesini niyaz ederim.” açıklamalarına yer verdi.

Önceki Haber

Üsküp Belediye Başkan adayı Arsovska’dan Ülkü’ye ziyaret

Sonraki Haber

Sırbistan’da Sputnik V aşısından yarım milyondan fazla doz üretildi