Türk Gençlik Kulübü (TGK) 5-30 Eylül tarihlerinde düzenlenen ve dün açıklanan nüfus sayımı sonuçlarına yönelik bir bildiri yayınladı.

TGK’dan konuyla ilgili yapılan açıklamada, 2021 Nüfus Sayımı hazırlık döneminde Türk Gençlik Kulübü olarak, Milli Sayım Koordinasyon Kurulu ile koordineli bir şekilde çalışmalar yürüttükleri belirtildi.

Sayman ve eğitmenlerin açılan ilanlara başvurmasına yardımcı olunduğu kaydedilen açıklamada, “Ülkemizin her köşesinde gençlik buluşmaları düzenleyerek halkımızı bilgilendirmeye gayret gösterdik. Sayımın başlangıcından itibaren sahadaki gelişmeleri yakından takip ettik. Her platformda nüfus sayımını siyaset üstü bir mesele olarak gördüğümüzü net bir şekilde ifade ettik. 2021 nüfus sayımı süreci; usulsüzlükler, nüfus sayımı sürecine ilişkin taleplerimize karşı kurumların kayıtsız tavırları ve adaletin göz ardı edildiği bir süreç olarak hatırlarda kalacaktır.” denildi.

Açıklamada, “Türk Gençlik Kulübü (TGK) olarak nüfus sayımı sonuçlarını kabul etmediğimizi kamuoyuna bildiriyoruz. Önümüzdeki süreçte MSKK ile birlikte, sayım sonuçlarına ilişkin itirazlarımızı, hukuki ve demokratik haklarımızı en geniş şekilde kullanacağız.” ifadelerine yer verildi.

Önceki Haber

TMBH: Devlet İstatistik Kurumu tarafından 132 bin vatandaşın milli kimliğinin belirlenememesi nüfus sayımına gölge düşürmüştür

Sonraki Haber

Bosna’nın iş gücü, hükümet eliyle Avrupa ülkelerine peşkeş çekiliyor