TBMM Başkanı Şentop’tan Tefeyyüz’e ziyaret

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Mustafa Şentop, Tefeyyüz İlköğretim Okulu’nu ziyaret etti.

21 Aralık Türkçe Eğitim Günü kutlamaları kapsamında Üsküp’te bulunan Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Mustafa Şentop ve beraberindeki heyet Kuzey Makedonya Türkçe eğitiminin önemli kurumlarından başında gelen Tefeyyüz İlköğretim Okulu’nu ziyaret etti ve öğrencilerin hazırladığı programı izledi.

Program TİKA’nın Tefeyyüz İlköğretim Okulu’nda kurduğu Bilgisayar Laboratuvarı’nın açılışı ile başladı.

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Mustafa Şentop, Tefeyyüz’de yaptığı konuşmada, “Bugün 21 Aralık Türkçe Eğitim Günü. Ben daha önce de, Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı olmadan önce de mümkün olduğu kadar Üsküp’te bulunmaya, burada ki programlara katılmaya gayret ediyordum, çalışıyordum. Meclis başkanı olduktan sonra da, geçen yıl yine 21 Aralık’ta buradaydım. İnşallah sağlığım müsade ettiği sürece buraya gelmeye devam edeceğim.” ifadelerine yer verdi.

TBMM Başkanı Mustafa Şentop konuşmasının devamında, “Kuzey Makedonya bizim için farklı anlamı olan bir yer. Burada bulunmaktan, özellikle 21 Aralık’ta burada bulunmaktan ve bu güzel günde, tarihi eğitim gününde bulunmaktan ayrı memnuniyet duyuyorum.” şeklinde konuştu.

Şentop, “Sizlerin varlığınız, gençlerimizin, kızlarımızın, çocuklarımızın varlığı, burada sizinle olmak ayrıca bir memnuniyet.” dedi.

“Cumhurbaşkanımız Erdoğan’ın sevgi ve selamlarını getirdim”

TBMM Başkanı Şentop Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın selamını getirdiğini ifade ederek, “Bu güzide okulun öğretmenlerine, öğrencilerine ve velilerine özellikle Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın sevgi ve selamlarını getirdim. Sizlerin Türkçe Eğitim Bayramı’nı canı gönülden kutladığını sizlere iletmek istediğini söylemek isterim.” sözlerine ekledi.

Read Previous

Bosna Hersek’te 9 yılda yarım milyon kişi ülkeden ayrıldı

Read Next

Cumhurbaşkanı Pendarovski, TBMM Başkanı Şentop’u kabul etti