Cumhurbaşkanı Pendarovski, TBMM Başkanı Şentop’u kabul etti

Kuzey Makedonya Cumhurbaşkanı Stevo Pendarovski, Türkiye Büyük Milleti Meclisi (TBMM) Başkanı Mustafa Şentop ve beraberindeki parlamento heyetini Vodno’daki konutunda kabul etti.

Kuzey Makedonya Cumhurbaşkanlığı kabinesinden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Bugün Cumhurbaşkanı Stevo Pendarovski, Kuzey Makedonya Cumhuriyeti’ni ziyaret eden Türkiye Cumhuriyeti Büyük Millet Meclisi Başkanı Mustafa Şentop’u kabul etti. Görüşmede, Kuzey Makedonya Cumhuriyeti ile Türkiye Cumhuriyeti arasındaki ikili ilişkilerin geneline ilişkin görüş alışverişinde bulunuldu ve bu ilişkilerin geleneksel dostluk ve ortaklık ruhu çerçevesinde, karşılıklı çıkarların her alanında işbirliği yoluyla ve karşılıklı çıkar ilişkileri yoluyla geliştiği değerlendirildi.

Görüşmede, parlamentolar arası işbirliği de dahil olmak üzere iki ülke arasındaki ikili ilişkilerin daha da derinleştirilmesi beklentisi dile getirildi.

Kuzey Makedonya ve Türkiye’nin NATO müttefikleri olarak bölgede barış ve istikrarın korunması konusunda aynı görüşleri paylaştığının vurgulandığı toplantıda, iki ülkedeki mevcut durum ile bölgedeki durum ele alındı. .

Read Previous

TBMM Başkanı Şentop’tan Tefeyyüz’e ziyaret

Read Next

TBMM Başkanı Şentop, Kuzey Makedonya Meclisi’nde konuştu