Kuzey Makedonya Dışişleri Bakanı Bujar Osmani, İçişleri Bakanı Oliver Spasovski ve Bulgaristan’da meydana gelen ve Ulaştırma ve Haberleşme Bakanı Blagoy Boçvarski 46 vatandaşın hayatını kaybettiği otobüs kazasıyla ilgili basın toplantısı düzenledi.

İçişleri Bakanı Oliver Spasovski yaptığı açıklamada, kurumların gerekli yardımı sağlamak için hazır bulunduğunu söyledi.

Kurbanların ülkeye dönüşünün devlet tarafından karşılanacağını kaydeden Spasovski, “çişleri Bakanlığı suç tekniği ve trafik polisinden bir ekip Bulgaristan’a hareket ederek yerel polisin yardımına geldi. Uzman yardımı sunmak için Bulgaristan’a birkaç başka birim de geldi.” diye konuştu.

İlk belirlemelere göre otobüste iki şoförün olduğunu belirten Spasovski, “Hızlı ve kapsamlı bir soruşturma bekliyorum ve ortak işbirliği ile bu trajedinin tüm belirsizliklerine bir cevap bulacağımıza ve sorumluluğun belirlenmesinde etkinliğe sahip olacağımıza inanıyorum. Otobüsün teknik doğruluğunun son kontrolü bu yıl 5 Ekim’de yapıldı. İlk bilgimize göre otobüste iki şoför varmış.” ifadelerini kullandı.

Bulgaristan’ın başkenti Sofya’nın batısında, Kuzey Makedonya plakalı bir yolcu otobüsünün alev alması sonucu, ilk belirlemelere göre en az 46 kişi yanarak öldü ve 7 kişi yaralandı.

Önceki Haber

Osmani: Ailelerin cenazelerini onurlu bir şekilde getirmelerini sağlayacağız

Sonraki Haber

Boçvarski: Şirketin çalışma ruhsatının iptali için bir prosedür başlattık