Sırp Bakan Memic ile Büyükelçi Aksoy, Belgrad’da turizm fuarını ziyaret etti

Sırbistan Turizm ve Gençlik Bakanı Husein Memic ile Türkiye’nin Belgrad Büyükelçisi Hami Aksoy, Sırbistan’ın başkenti Belgrad’da düzenlenen turizm fuarında, Türkiye standını ziyaret etti.

Bakan Memic ve Büyükelçi Aksoy, fuardaki Türkiye standına gelerek burada iki ülke arasındaki iyi ilişkiler ve Kahramanmaraş merkezli depremler hakkında açıklamalarda bulundu.

Memic, “Vatandaşlarımızı, yaz tatillerini Türkiye’de geçirmeleri hususunda korkmamalarını söylemek istiyorum.” dedi.

Sırbistan’ın ve kendisinin Türkiye’nin yanında olduğunu vurgulayan Memic, Türkiye’nin ve depremzedelerin iyileşme sürecinin çok hızlı geçeceğine inandığını vurguladı.

Memic, ülkesinin Türkiye’deki depremzedeler için ayni ve nakdi yardımda bulunduğuna dikkati çekerek “Bize düşen, dost ve kardeş ülke Türkiye’nin yanında olmak.” ifadesini kullandı.

Büyükelçi Aksoy da “Sırbistan Cumhurbaşkanı Aleksandar Vucic’e, hükümetine ve tüm bakanlara, ülkemizin içinde bulunduğu bu zor durumda verdikleri destek için teşekkür etmek istiyorum.” diye konuştu.

Sırbistan hükümetinin Türkiye’deki depremzedeler için 2 milyon avro yardımda bulunduğunu kaydeden Aksoy, Sancak Bölgesi’nden de çok sayıda yardım tırının Türkiye’ye gönderildiğini kaydetti.

Aksoy, Sırbistan’dan Türkiye’ye giden turist sayısının geçen yıl 360 bini geçtiğini belirterek bu yıl ise beklentilerinin 400 binin üzerinde olduğunu söyledi.

AA

Read Previous

Bulgaristan, Türkiye’de evsiz kalan insanlar için konteyner nakliyesi organize ediyor

Read Next

İzetbegoviç: Ayaklarına çağırdılar, reddettim