Sırbistan, 2023 Dünya Kupası’nda 3 yıldız oyuncusundan mahrum kalacak

Sırbistan’a üç önemli oyuncusundan kötü haber geldi. 

FIBA 2023 Dünya Kupası hazırlıkları kapsamında bir araya gelecek olan Sırbistan Milli Takımı için gelen son haberler iyi değil. MozzartSport’un yaptığı habere göre Sırplar, bu yaz üç yıldız isimden mahrum kalacak.

İçerikte aktarıldığı kadarıyla Nikola Kalinic, yorgunluk ve sakatlık gerekçesiyle yetkililerden iznini isteyerek Dünya Kupası’nda kesin olarak forma giymeyeceğini deklare etti.

Öte yandan Sırp Milli Takımı’nın en önemli isimlerinden ikisi olan Nikola Jokic ve Vasilije Micic’in de turnuvada büyük olasılıkla yer almaması bekleniyor. İki yıldızın durumu net olmasa da Micic’in, yeni sezonda start vereceği NBA macerasına hazırlanma gerekçesiyle, Jokic’in de uzun geçen ve şampiyonlukla noktalanan NBA sezonu sonrasında yaz dönemini daha fazla dinlenerek geçirme arzusunu taşıması sebebiyle milli takım formasından izinlerini isteyecekleri tahmin ediliyor.

Bu eksiklikler doğrultusunda Sırp Milli Takımı’nın Dünya Kupası’ndaki taşıyıcı kolonları Bogdan Bogdanovic ve Nikola Milutinov olacak. Yine haberde ifade edildiği kadarıyla koç Stevislav Pesic’in, Kevin Punter’ı ya da Sırp pasaportuna sahip başka bir oyuncuyu devşirme olarak milli takıma davet etme düşüncesi şu an için bulunmuyor.

Sırbistan’ın milli takım kadrosunu yarın açıklaması bekleniyor. Sırplar, Stara Pazova’da toplanarak Dünya Kupası hazırlıklarına start verecekler.
trendbasket

Read Previous

Priştine Maarif öğrencilerinden Paris’te muhteşem başarı

Read Next

Bulgaristan ile ABD arasındaki ikili ilişkilerin 120. yıl dönümü