Priştine Maarif öğrencilerinden Paris’te muhteşem başarı

Kosova Uluslararası Maarif Okulları bünyesindeki Priştine şubesi öğrencileri Fransa’nın başkenti  Paris’te düzenlenen STEM Olimpiyatlari’nın büyük finalinde muhteşem bir başarı gösterdi.

Kosova Uluslararası Maarif Okulları Priştine şubesi öğrencileri olimpiyatlarda en çok madalya ve ödül kazanan okullar arasında yer aldı.

STEM Olimpiyatları’nın Paris’te yapılan büyük finalinde Kosova’yı temsil eden Priştine Maarif Okulu  öğrencilerinden Kushtrim Kajoshi, dünya ikincisi oldu.

Kushtrim Kajoshi bilim dalında bir altın, matematik dalında bir gümüş madalya; Erta Tejeci, bilim dalında bir gümüş madalya; Ron Shllaku matematik dalında bir altın, kodlama dalında bir altın madalya; Fatbardh Mulaku bilim dalında bir bronz madalya; Emir Lezi bilim dalında bir altın madalya, Omar Gashi matematik dalında bir onur madalyası alarak toplamda 8 madalyayla olimpiyatlara damga vurarak mükemmel bir başarıya imza attılar.

Kosova Uluslararası Maarif Okullarının sosyal meddya sayfasında yapılan paylaşımda,” Infinit Training Center organizatörlerine ve sponsorumuz BKT Kosova’ya desteklerinden dolayı teşekkür ederiz. Kendilerini yürekten kutluyor; üstün başarılarının artarak devam etmesini diliyoruz.” Nifadelerine yer verildi.

Kosovaport

Read Previous

Bosna Hersek’teki Osmanlı mirası Mostar Köprüsü’nün yeniden açılmasının 19’uncu yılı

Read Next

Sırbistan, 2023 Dünya Kupası’nda 3 yıldız oyuncusundan mahrum kalacak