Kuzey Makedonya’da hükümetteki Sosyal Demokratlar Birliği (SDSM) milletvekili, ana muhalefet partisi VMRO DPMNE’nin nüfus sayımını boykot etmesi halinde ne olacağına yönelik soruyu yanıtladı.

SDSM milletvekili Marija Georgievska yaptığı açıklamada, “VMRO-DPMNE’nin Nüfus Sayımı Yasasının iptali için yasa sunması için imza toplamak için yaptığı duyuru son derece devlet karşıtı bir davranıştır.” dedi.

Gazetecilerin sorusu üzerine, VMRO DPMNE’nin sayımı boykot etmesi halindeki durumu yorumlayan Georgievska, VMRO-DPMNE’nin imzaların toplanmasına yönelik bu tür yıkıcı davranışının ve aynı zamanda, nüfus sayımını boykot etmek için vatandaşların boykot edilmesi çağrısının son derece devlet karşıtı davranış olduğunu vurguladı.

Georgievska VMRO DPMNE’nin sayıma ilişkin tutumu ile ilgili, “Önümüzdeki dönemde ülkemiz için son derece önemli olan ve özellikle ekonomi ile ilgili yeni politikaların oluşturulması açısından son derece önemli olan yıkıcı davranışlar ve sayım yasasına uyulmaması çağrısı nedeniyle imza toplama kararlarını yeniden gözden geçireceklerini umuyoruz.” ifadelerini kullandı.

Önceki Haber

VMRO DPMNE, Pendarovski’den nüfus sayımı yasasını imzalamamasını istiyor

Sonraki Haber

Bulgaristan’da tek kullanımlık plastik ürünler yasaklanıyor