Sante Plus Hastaneler Grubu, Kuzey Makedonya’nın başkenti Üsküp’te iftar programı düzenledi.

İftar programına Sağlık Bakanı Bekim Sali, Maliye Bakanı Fatmir Besimi, Adalet Bakanı Nikola Tupançeski, Savunma Bakanı Slavyanka Petrovska, Türkiye’nin Üsküp Büyükelçisi Hasan Mehmet Sekizkök, MATÜSİTEB Genel Başkanı Hüsrev Emin, milletvekilleri, belediye başkanları, siyasi parti liderleri, sivil toplum örgütü başkanları, iş ve  tıp dünyasının seçkin üyeleri ve sağlık çalışanları katıldı. 

Programda aynı zamanda 7 hastane, 12 tıp merkezi ile 100% Türk yatırımı olan Sante Plus Hastaneler grubunun en yeni üyesi Avrupa Göz Hastanesi’nin lansmanı gerçekleşti.

Yönetim Kurulu Başkanı Bilal Kara selamlama konuşmasında, “Türkiye’de ve Kuzey Makedonya Cumhuriyeti’nde 2010 yılından bu yana hizmet veren sağlık grubumuz geçtiğimiz Aralık ayında bünyesine kattığı European Eye Hospital ile birlikte çalışmalarına başarıyla devam etmektedir. Kovid-19 salgınının zirve yaptığı dönemde dahi diğer tüm K.Makedonya’daki meslektaşlarımız gibi Sante Plus Sağlık Ekibimiz fedakârane çalışmalarına hiç ara vermeden devam etmişlerdir. Bu vesileyle tüm sağlık camiasına şükranlarımı sunar, salgınla mücadele esnasında şehit düşen tüm sağlık personellerine Allah’tan rahmet ve yakınlarına başsağlığı dilerim.” ifadelerini kullandı.

Ramazan ayının af ve mağfiret ayı, paylaşma ve insanların kardeşleri ve dostlarıyla bütünleşme ayı olduğuna dikkati çeken Kara, “Bu vesileyle meslektaşlarımız, dostlarımız ve sevdiklerimizle birlikte olmak adına bu geceyi tertipledik, katılımınızdan dolayı siz değerli misafirlerimize teşekkür ediyor, nice güzel günleri birlikte paylaşmayı diliyorum.” şeklinde konuştu.

European Eye Hospital tıp direktörü Dr Zeçeviç, Büyükelçi Sekizkök, Sağlık Bakanı Sali’nin selamlama konuşmalarının ardından Sante Plus Hastaneler Grubu ve European Eye Hospital tanıtım videoları ile lansman gerçekleşti.

Önceki Haber

TDP yönetiminden Merkez Jupa ziyareti

Sonraki Haber

Bosna Hersek Cumhuriyeti Ordusunun 30. kuruluş yıl dönümü kutlanıyor