Prizren’de, depremde hayatını kaybedenler için mevlit okundu

Kosovalı Türklerin yoğun olarak yaşadığı Prizren’de 1951 yılından bu yana faaliyet gösteren ‘Doğru Yol Türk Kültür ve Sanat Derneği’, Türkiye’de yaşanan deprem felaketinde hayatlarını kaybedenler için mevlit okuttu.

Mevlit programına, Kosova Demokratik Türk Partisi (KDTP) milletvekili Fidan Brina Jılta, Yenilikçi Türk Hareket Partisi (YTHP) Genel Başkanı Ertan Simitçi, Kosova Türk Temsil Heyeti Başkanı Albay Recai Yılmaz, Prizren Belediyesi Meclis Üyesi Sevil Liman Kazaz’ın yanı sıra çok sayıda üst düzey davetli katıldı.

Depremde hayatlarını kaybedenler için saygı duruşuyla başlayan programda bir konuşma yapan Doğru Yol Türk Kültür Ve Sanat Derneği Başkanı Nevzat Şundo, “Depremde hayatlarını kaybedenlerin mekânları cennet olsun, yaralılara acil şifalar diliyorum. Türkiye’nin acısı bizim de acımızdır. Türkiye Cumhuriyeti her zaman Kosova halkının yanında olmuştur ve olmaya da devam etmektedir. Bizler de Kosova halkı olarak kendi imkânlarımız çerçevesinde Türk halkının yanında olmaya çalışıyoruz. Tekrardan büyük geçmiş olsun” dedi.

Konuşmaların ardından Sinan Paşa Camisi dini görevlileri tarafından mevlit okundu.

Hürriyet

Read Previous

Kosova Meclisi, Batı Balkan ülke vatandaşlarının kimlikle seyahatini sağlayacak anlaşmayı onayladı

Read Next

Arnavutluk’ta hükümet karşıtı protesto düzenlendi