“Palevski, idari belgelerin tamamlanmasının ardından derhal iade edilecek”

Adalet Bakan Yardımcısı Viktoriya Avramovska-Madić, Türkiye’de bulunan katil zanlısı Lyupço Palevski’nin idari belgelerin tamamlanmasının ardından derhal iade edileceğini söyledi.

Kuzey Makedonya Adalet Bakan Yardımcısı Viktoriya Avramovska-Madić, Vanja Gyorçevska ve Pançe Zhezhovski cinayetlerinin şüphelisi Türkiye’de yakalanan Lyupço Palevski’nin iadesiyle ilgili olarak, idari prosedürlerin tamamlanmasının ardından derhal iade edilmesinin beklendiğini söyledi.

Hükümet’te düzenlenen basın toplantısında gazetecilerin sorularını yanıtlayan Bakan Yardımcısı Avramovska – Madic, “Adalet Bakanı, Türkiye’de meslektaşını ziyaret etti ve Adalet Bakanlığı tarafından kamuoyuna verilen bilgiye göre, mahkeme süreci sona erdi, idari belgeler tamamlanmayı bekliyor ve Ljupco Palevski’nin iade edilmesini bekliyoruz.” değerlendirmesinde bulundu.

Avramovska – Madić, bir gazetecinin Lyupço Palevski’nin Sağ Parti aracılığıyla medyaya gönderdiği mektuba nasıl yorum yaptığı sorusuna yanıt olarak, bu konu hakkında yorum yapmak istemediğini, çünkü her şeyin olayla ilgili olduğunu ve açıklamalarının yargı sürecini etkileyebileceğini söyledi.

Read Previous

Cumhurbaşkanı Pendarovski yeniden aday olacağını açıkladı

Read Next

K. Makedonya’da sporculara, spor kulüplerine ve spor federasyonlarına devletten mali destek