Cumhurbaşkanı Pendarovski yeniden aday olacağını açıkladı

Kuzey Makedonya Cumhurbaşkanı Stevo Pendarovski, cumhurbaşkanlığı seçimlerinde ikinci dönem için yeniden aday olacağını açıkladı.

Cumhurbaşkanı Stevo Pendarovski, bugün düzenlediği basın toplantısında, geçtiğimiz birkaç gün içinde ikinci dönem adaylığı için vatandaşlardan, bazıları tanınmış kişiler, üniversite profesörleri, kültür çalışanları, kendisini tanıyanlar, ancak kişisel olarak tanımayanların da az sayıda olmadığı halktan halk desteği aldığını vurguladı.

3 Mayıs Pazar günü, SDSM’nin adaylığıma desteğinin resmileştirmesini beklediğini kaydeden Pendarovski, “Bundan hemen sonra, Pazartesi gününden itibaren koalisyondaki 10 siyasi partinin geri kalanı da bunu yapacak. Pazar günü, desteklerinden dolayı onlara teşekkür etmek için SDSM Kongresi’ne katılacağım ve Pazartesi’den itibaren adaylığımı desteklediklerini açıklayan on partinin tümü ile toplantılarım olacak ve onlardan kendi projeme dahil edebileceğim önerileri duymak isteyeceğim. seçim programı. Açıkladığım gibi bu bir vatandaş adaylığıdır, bu nedenle 3 Mart’tan itibaren tüm vatandaşlarımızı DSK’nın bölgesel birimlerinde imza vererek adaylığıma destek olmaya çağırıyorum.” ifadelerini kullandı.

Pendarovski, aday olmasının ilk ve ana nedeninin tek bir stratejik hata olmaksızın arkasında bir yetkiye sahip olması olduğunu söyledi.

Read Previous

AB, Gazze’de insani yardıma erişimin sağlanması çağrısı yaptı

Read Next

“Palevski, idari belgelerin tamamlanmasının ardından derhal iade edilecek”