Mickoski’nin Kovaçevski’ye yanıtı: Makedonya’nın sizinle Avrupa’da bir geleceği yok

Kuzey Makedonya’da cumhurbaşkanlığı ve parlamento seçimleri yaklaşırken, siyasi parti ve adaylar seçim çalışmalarını sürdürüyor. 

Ana muhalefet partisi VMRO-DPMNE bugün Berovo’da bir miting düzenledi ve burada Genel Başkan Hristijan Mickoski dinleyicilere hitap etti.

Mickoski, kamuoyu önünde Avrupa Birliği yolundan vazgeçmeyeceğini söyleyen Dimitar Kovaçevski’ye yanıt verdi.

Mickoski, Kovaçevski’ye hangi Avrupa Birliği’nden bahsettiğini, bunların AB için olup olmadığını, Makedonya’yı Avrupa’nın en fakir ve en yüksek enflasyonlu ülkesi haline getirerek, hiçbir Makedon vatandaşının ülkeyi birliğe getirebileceklerine inanmadığını söyledi.

Kovaçevski’ye yüklenen Mickoski, “İhalelerden 50 milyon avro komisyon alan, kara parayla alışveriş merkezlerinin tamamını satın alan, hava trafik kontrolünde sendikacılara tokat atan, her şeyi kişisel çıkar uğruna ticarete çeviren kişileri AB kabul etmiyor. Siz AB değilsiniz. AB her şeyden önce değerlerdir. AB bir adalet ve ilerleme sistemidir.” değerlendirmesinde bulundu.

SDSM’nin vatandaşların güvenini suistimal eden bir parti olduğunu kaydeden Mickoski, “Sizler BDİ’nin kucağındaki kanişlersiniz ve bunun hesabını vereceksiniz çünkü devleti sattınız ve size ait olmayan, geçmiş nesillerden miras aldığınız ve gelecekten ödünç aldığınız bir şeyi satıyorsunuz.” diye konuştu.

Read Previous

Pendarovski: Mickoski ve Siljanovska, Prespa Anlaşması konusunda ne yapacakları konusunda anlaşmalı

Read Next

Osmani: Büyük Avrupa Cephesi artan milliyetçiliğe güçlü bir kalkan olacak