Osmani: Büyük Avrupa Cephesi artan milliyetçiliğe güçlü bir kalkan olacak

Kuzey Makedonya’da cumhurbaşkanlığı ve parlamento seçimleri yaklaşırken, siyasi parti ve adaylar seçim çalışmalarını sürdürüyor. 

Çok sayıda Türk milletvekili adayının bulunduğu Avrupa Cephesi İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayı Bujar Osmani, seçim kampanyasını Kalkandelen ve civarındaki köylere düzenlediği ziyaretler ile sürdürdü.

Avrupa Cephesi’nin Kuzey Makedonya cumhurbaşkanı adayı Bujar Osmani, Bozovce, Veshala, Brodec, Shipkovica, Lisec, Gajre ve diğerleri başta olmak üzere Kalkandelen köylerini ziyaret ederek bu köylerin sakinleriyle cumhurbaşkanı olarak programını ve cumhurbaşkanlığı adaylığının tarihsel önemine karşılık gelen devletin içinde bulunduğu yol ayrımını anlattı.

Osmani, Kuzey Makedonya’da nüfusun yüzde 47’sini oluşturan dokuz siyasi parti ve dört topluluktan oluşan Avrupa Cephesi’nin adayı olarak Arnavutlar, Türkler, Boşnaklar ve Romanların bu sefer şanslarının arttığını vurguladı.

Oyların her biri kendi alanında güçlü 5 aday arasında dağıtılacağı düşünüldüğünde bu ona ikinci tura çıkma avantajı sağladığını kaydeden Osmani, “Fakat bu seferberlik gerektiriyor, dolayısıyla ziyaret etmediğim yer kalmadı. Bu tarihi bir mesajdır. Bu yüzden sizden bu engeli aşmayı mümkün kılmak için harekete geçmenizi istiyorum, çünkü coşku yaratılır ve coşku, önündeki her şeyi toplayan bir kar çığına benzer. İşte bu nedenle, bu tarihi zaferi elde etmek için sizleri ikinci tura çıkmaya davet ediyoruz.” diye konuştu.

Osmani, diğer şeylerin yanı sıra bu köylerin güzelliğine de değinerek onları İsviçre ve Avusturya’nın turistik yerleriyle karşılaştırdı ve eğer Avrupa Birliği üyesi bir ülke olsaydık bu bölgeyi ziyaret etmek için rekabet olacağını sözlerine ekledi.

Read Previous

Mickoski’nin Kovaçevski’ye yanıtı: Makedonya’nın sizinle Avrupa’da bir geleceği yok

Read Next

Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan, Milletvekili adayı Salih Murat’ı kabul etti