Meclis, Yolsuzlukla Mücadele Komisyonunun yeni kadrosunu seçti

Kuzey Makedonya Meclisi, Yolsuzlukla Mücadele Komisyonunun yeni kadrosunu seçti.

Yolsuzlukla Mücadele Komisyonu’nun yeni başkanı Devlet Denetleme Kurumu’ndan Tatyana Dimitrovska oldu. Üç gün süren sorgulamanın ardından parlamento komitesi 41 adaydan yedisini seçti.

Dimitrovska, Devlet Denetleme Kurumu’nda 19 yıllık deneyime sahiptir ve son iki yıldır baş denetçinin yardımcısı olarak görev yapmıştır. Özel uzmanlık alanı politik partilerin denetimini içerir. Onun dışında, Yolsuzlukla Mücadele Komisyonu’na, Devlet Denetleme Kurumu’ndan iki diğer meslektaşı denetçi ile birlikte, AB fonları üzerinde çalışan bir denetçi, Yolsuzlukla Mücadele Komisyonu’nda çalışan iki kişi ve bir hakim de dahil olmak üzere altı kişi daha atanmıştır.

Şimdi, Meclis’in yeni Yolsuzlukla Mücadele Komisyonu üyelerinin görev sürelerini resmiyet kazandırması gerekmektedir. Bu kişiler, önümüzdeki beş yıl boyunca görevlilerin faaliyetlerini izlemekle sorumlu olacak.

Mevcut yolsuzlukla mücadele komitesi birçok skandalı ortaya çıkarmış olsa da, savcılık kurumu nadiren onların bildirimlerini takip etmektedir.

Read Previous

Merkez Bankası Konseyi gelecek yıl için Çalışma Programını kabul etti

Read Next

Üsküp, AGİT Bakanlar Konseyi’ne katılacak heyetleri bekliyor