Makedonya Türk Sivil Toplum Teşkilatları Birliği (MATÜSİTEB) Genel Başkanı Hüsrev Emin, geçtiğimiz günlerde Kuzey Makedonya Meclisi’nden geçen yasayla ilgili açıklamalarda bulundu.

TİMEBALKAN

MATÜSİTEB’ten yapılan açıklamada, Vatandaşlık Yasası’nın son halinin meclisten geçtiği ve Cumhurbaşkanı tarafından imzalandığı belirtildi.

Söz konusu değişikliğin Türkiye ve diğer ülkelerde yaşayan soydaşlar hayırlı olması temennisinde bulunulan açıklamada, ” Özellikle Kuzey Makedonya’dan göç eden ve hâlihazırda Anavatanımız Türkiye ve diğer ülkelerde yaşayan soydaşlarımıza vatandaşlık yolunu açan bu tarihi gelişmeyi büyük bir memnuniyetle karşılamaktayız.Vatandaşlık almak isteyen soydaşlarımızın önündeki en büyük engelin kaldırılmasında yıllardır büyük emekler sarf eden başta Türk milletvekillerimize, katkı sunan tüm kişi ve kurumlara teşekkürlerimizi bir borç biliriz.” denildi.

Açıklamada, “Vatandaşlık konusunda herhangi bir mağduriyetin yaşanmaması adına tüm soydaşlarımızın resmi makam ve kurumların açıklama ve bildirilerini takip etmesi hayati önem taşımaktadır.” ifadelerine yer verildi.

Önceki Haber

Klinçe: Vatandaşlık almak isterken mağdur olmayın

Sonraki Haber

Köprü Gençlik Okulu öğrencilerinden Makedonya gezisi