Makedonya Vatandaşları Yeni Yıl İçin Bulgaristan’ı Seçti

Bulgaristan ve Yunanistan, Makedonya vatandaşları için yeni yılda en çok tercih edilen yerleri oluşturuyor. İstanbul’un yanı sıra Viyana, Prag ve Milan ise Avrupa’daki en çekici yerler.

Yeni yıl öncesi yapılan araştırmaya göre, Makedonya vatandaşlarının çoğu 2016 yeni yılı evinde yada bir restoranda ağırlayacak.

Yeni yıl için Bulgaristan’a seyahat etmeyi düşünüyorsanız üç gecelik tatil paketi 100 ila 150 avro arasında değişiyor, Yunanistan’da ise fiyatlar daha ucu 75 ila 125 avro arasında.

Yeni yıl tatilini Avrupa’nın diğer başkentlerinde geçirmeyi isteyenler ise bütçesinden 150 ila 350 avro arasında ayırmak zorunda kalacak.
Araştırmaya göre İstanbul ve Bükreş en ucuz şehirler, maaliyeti en yüksek yerler ise Malta ve Dubai. Orada kutlamalara katılmak için cebinizden 600 avro ayırmanız gerekiyor.

Makedonya’daki seyahat acentaları geçmiş yıllara nazaran Avrupa’da artan fiyatlardan dolayı vatandaşların çoğu yeni yıl tatili için Bulgaristan ve Yunanistan’ı seçtiklerini söylüyorlar.

Makedonya vatandaşların Bulgaristan’da en çok arzu ettikleri kış tatil yerleri Bansko, Borovets ve Sandanski.
Turizm sektörü çalışanları Fransa’da yaşanan son terör saldırıları sebebiyle Batı Avrupa’ya ilginin azaldığını belirterek Fransa’da bu yıl kutlamlarda havai fişek gösterileri olmayacağının da altını çiziyorlar.

TIMEBALKAN

Read Previous

Zaev Adil Seçim Umutlarını Johannes Hahn’a Bağladı

Read Next

Büyükelçi Kılıç Kosova Televizyonu’nu Ziyaret Etti

348 Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *