Büyükelçi Kılıç Kosova Televizyonu’nu Ziyaret Etti

Türkiye’nin Kosova Büyükelçisi Kıvılcım Kılıç, Kosova Radyo Televizyonu’nu ziyaret ederek çalışmalar hakkında yakından bilgi aldı.

Azınlık dillerinde de yayının yapıldığı Kosova Radyo Televizyonu’nu ziyaret eden Türkiye’nin Kosova Büyükelçisi Kıvılcım Kılıç, Kosova Televizyonu’ndaki çalışma şartları ve yapılan programlar hakkında ayrıntılı bilgi alma fırsatı buldu. Büyükelçi Kılıç, ziyareti kapsamında RTK Genel Müdürü Mentor Shala ile bir görüşme gerçekleştirdi. Görüşmede, Genel Müdür Yardımcıları ve Kosova Televizyonu Türkçe Programlar Sorumlusu Fatma Hoca da hazır bulundu. Görüşmenin ardından mikrofonlarımıza konuşan Büyükelçi Kılıç, iki ülke medya kurumları arasındaki ilişkiler ile önümüzdeki dönemlerde yapılabilecek ortak çalışmaların konuşulduğunu belirtti.

Büyükelçi Kılıç, Türkçe dahil RTK’da yayınlanan programlar hakkında bilgi alma fırsatı bulduğunu belirtirken, hem Televizyon hem de Radyo’da Türkçe programlara yeni çalışanların alınacak olmasından memnuniyet duyduğunu dile getirdi.

Genel Müdür Yardımcısı Anamari Repiç ise, büyükelçinin ziyaretinin önemine vurgu yaptı.

Repiç, “tanışma özelliğini taşıyan bu ziyaret sırasında, Türkiye’nin Kosova Büyükelçisine RTK’da sürdürülen çalışmalar olduğu gibi çalışma koşulları hakkında da kendisine ayrıntılı bilgiler sunduk. Görüşmede ayrıca, Kosova ile Türkiye arasında varolan işbirliğinin daha da güçlendirilmesi ve bu çerçevede televizyonculuk alanında karşılıklı projelerin hazırlanması olanakları da ele alındı” dedi.

Kosova’da çok etnikli yapının sürdürülebilir olması adına RTK’daki azınlık programlarının önemine vurgu yapan Büyükelçi Kılıç, daha sonra haber dairesi, reji, kurgu odaları ve stüdyoları gezdi.

Kaynak: Kosovaport

Read Previous

Makedonya Vatandaşları Yeni Yıl İçin Bulgaristan’ı Seçti

Read Next

Veruşevski Kefaletle Serbest Bırakıldı

8 Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *