Kalkandelen Devlet Hastanesi’nde çıkan ve 14 kişinin hayatını kaybettiği yangından sonra Kuzey Makedonya Sağlık Bakan Yardımcısı İlir Hasani ve Kalkandelen Hastanesi ekonomik direktörü Artan Etemi istifa ettiğini duyurdu.

Geçtiğimiz günlerde Kalkandelen Devlet Hastanesi Kovid Merkezi’nde çıkan ve 14 kişinin hayatını kaybettiği yangından sonra sağlık alanında görev yapan yetkililerden art arda istifalar gelmeye devam ediyor.

Demokratik Bütünleşme Birliği (BDİ) sıralarından Sağlık Bakan Yardımcısı İlir Hasani sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımla istifa ettiğini duyurdu.

Hasani, “Hepimiz için bu zor zamanlarda, en yüksek ahlaki davranış olarak istifa ediyorum. Modüler bir hastane inşa etme prosedürleriyle hiçbir ilgim olmamasına rağmen, organizasyon kısmıyla hiçbir ilgim olmamasına rağmen istifa, şu anda yapmam gerektiğini düşündüğüm bir eylem ve bu nedenle mağdurlara, yaralılara, halka ve en çok da kendime saygı duyuyorum. Onurun üstünde bir şey yok.” ifadelerini kullandı.

Kalkandelen Hastanesi ekonomik direktörü Artan Etemi de vefat edenlere başsağlığı dileyerek buradaki görevinden istifa ettiğini belirtti.

Kalkandelen Devlet Hastanesi Müdürü Florin Besimi de daha önce sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamayla istifa ettiğini duyurmuştu.

Sağlık Bakanı Venko Filipçe’nin de, 19:00’da düzenleyeceği basın toplantısında istifa edeceği iddia ediliyor.

Önceki Haber

Kalkandelen Hastanesi Müdürü Besimi istifa etti

Sonraki Haber

TMBH’nin Merkez Jupa Belediye Başkan adayı Şahin Şakir oldu