Geçtiğimiz günlerde Kalkandelen Devlet Hastanesi Kovid merkezinde çıkan ve 14 kişinin hayatını kaybettiği yangından sonra hastane müdürü Florin Besimi istifa ettiğini açıkladı.

Kalkandelen Devlet Hastanesi Müdürü Florin Besimi, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamayla istifa ettiğini duyurdu.

Kalkandelen Hastanesi’nde meydana gelen trajik olayda hayatını kaybedenlerin ailelerine kendi adına ve Kalkandelen Klinik Hastanesi’nin tüm personeli adına başsağlığı dileyen Besimi, “Her kurban ve her aile üyesi için amansız bir acıyla, hissettiğim bu ahlaki sorumluluk nedeniyle Kalkandelen’deki Klinik Hastane müdürü görevinden istifa ettiğimi bildiririm.” ifadelerini kullandı.

Böylesine trajik ve talihsiz bir olaydan sonra bu kararın kaçınılmaz olduğunu belirten Besimi, “Aynı zamanda, tüm soruşturmanın en kısa sürede tamamlanacağını ve Kovid-19 hastaları için Kalkandelen Kliniği’nin modüler Merkezinde çıkan yangının sebeplerinin açıklığa kavuşacağını umuyorum.” diye konuştu.

İstifasının aileleri rahatlatmayacağını ancak toplum olarak hepimizin unuttuğu ahlaki bir çizgiyi oluşturacağına inandığını belirten Besimi, “Böyle bir durumda insan yaşamının kaybı büyük bir trajedidir. Görev, haysiyetin ve insanlığın önünde durmaz. Yaralılara acil şifalar diliyorum.” ifadelerine yer verdi.

Önceki Haber

DİK: Son günlerde web siteleri sürekli saldırıların hedefi oldu

Sonraki Haber

Kalkandelen Hastanesi’ndeki yangınla ilgili istifalar yaşanıyor