Türk Milli Birlik Hareketi’nin (TMBH), Türklerin yoğun olarak yaşadığı Merkez Jupa Belediyesi Başkan adayı olarak Şahin Şakir’i gösterdi.

TMBH Genel Başkanı Erdoğan Saraç’ın danışmanlık görevini üstlenen Şahin Şakir, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımla adaylığını açıkladı.

Adaylığa kendisini layık gören Merkez Jupa halkına, TMBH camiasına ve sempatizanlarına ve TMBH Genel Başkanı Erdoğan Saraç’a teşekkürlerini sunan Şakir, “Bence Adaylık ve seçim yarışması çok zor, ve sorumluluk taşıyan bir görevdir, zor bir yolculuktur. Özellikle küçük belediyelerde Belediye Başkanlık Adaylığı ve süreci çok zordur. Sahada siyasi hareketlerden dolayı ister istemez, halkımız, milletimiz en azında iki veya daha fazla aday etrafında toplanır. Destek amaçlı söylem ve hareket başlar o bür taraftan ise o bür adaya küçümseme aşağılama hakaretler ve düşmanlık gibi davranışlar devam eder.” ifadelerini kullandı.

Merkez Jupa halkına seslenen Şahin Şakir, “Her daim gurur duyduğum büyük milletim sevin ve mutlu ol çünkü karşınızda sizin evlatlarınız, akraba, dost, arkadaşlarınız aday olarak durmaktadırlar. Hepsi iyiliği ve millete en yararlı nasıl olacaklarını yarışacaklar. Bu yarış fikir ve beceri yarışı olsun. Bu durumdan, bu yarıştan dolayı, aranızda nefret, düşmanlık veya dostluğunuzu bozabilecek bir söz veya hakarette bulunmayınız. Güzel ilişkilerinizi ve muhabbetinizi bozabilecek hiç bir davranışta bulunmayınız. Saygılı ve seviyeli bir seçim kampanyamız olsun.” değerlendirmesinde bulundu.

Karşı adaylara da başarı dileklerini ileten Şakir, “Bu yarıştaki rakiplerim, gelin hep beraber milletimize yakıştığı gibi dedikodu, iftiralardan, yalanlardan, haramlardan uzak durarak güzel bir seçim kampanyası yapalım. Biz hepimiz bu milletin evladıyız. Milletimiz de kim olduğumuzu, kiminle iş yaptığımızı, kiminle planlar ve proje hazırladığımız, kiminle yol yürüdüğümüzü çok iyi biliyor. Milletimiz çok akıllı ve zekidir, kimseye baskı ve benzeri zorlama yöntemleri kullanmadan, fikir ve projelerimizi anlatarak, bırakalım milletimiz özgürce, özgür iradesiyle seçimini yapsın. Seçimlerden sonra da milletimize örnek davranış olarak Biz de dost ve işbirlik içinde kalalım.” diye konuştu.

Önceki Haber

Kalkandelen Hastanesi’ndeki yangınla ilgili istifalar yaşanıyor

Sonraki Haber

Ohri ile ilgili çevrimiçi Nüfus Sayımı toplantısı düzenlendi