“Kahramanmaraş’tan-Prizren Maraş”a etkinlikleri başladı

Prizren Yunus Emre Enstitüsü’nde,  “Kahramanmaraş’tan-Prizren Maraş’a – İki Şehir Bir Edebiyat” adlı  konsept etkinliklerinin ilkine “Bahaettin Karakoç Şiir Gecesi” ile başladı.

Etkinlik Kosova Yunus Emre Enstitüsü, Kosova Türk Yazarlar Derneği, Doğru Yol Türk Kültür Sanat Derneği ve TÜRKÇEM Dergisi işbirliğinde Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. Yıldönümü kutlamaları çerçevesinde Prizren Yunus Emre Enstitüsü’nde düzenlendi.

Şiir Gecesine Türkiye’nin  Prizren Başkonsolosu  Celal Doğan, Yunus Emre Enstitüsü Kosova Koordinatörü Ramazan Yılmaz, Kosova Türk Temsil Heyeti Başkanı Albay Sabri Gökhan Karamürsel, yerel dernek ve kurum temsilcilerinin yansıra çok sayıda edebiyat ve sanat sever katıldı.

Günün anlamı ve önemini belirten selamlama konuşmalarından sonra program, Kahramanmaraş’tan katılan MHP Kahramanmaraş Milletvekili Zuhal Karakoç Dora ve yazar Ramazan Avcı’nın görüntülü mesajlarıyla devam etti.

Etkinlikte Dr. Taner Güçlüktür, İskender Muzbeg, Zeynel Beksaç ve Aziz Serbest tarafından merhum Bahaettin Karakoç’un yaşam özgeçmişi, eser ve sanatı hakkında sunumlar gerçekleştirildi.

Edebiyatın Beyaz Kartalı olarak bilinen Bahaettin Karakoçun şiirlerini okuyan Yunus Şimşek ve Eda Laloş programa renk kattı.

Gece hatıra fotoğrafı ile tamamlandı.

Kosovaport

Read Previous

Gerapetritis’ten Türkiye açıklaması: Üslup değişikliği ve Ege’deki huzur önemli bir kazanım

Read Next

Bulgaristan Maliye Bakanlığı, avroya geçiş için güncellenmiş bir stratejiyi kabul etti