Bulgaristan, lastik ithal edecek

Geniş bir yelpazede özel ekipman tedariği alanında faaliyet gösteren bir Bulgar grup şirketi, Türkiye’den otomobil lastikleri satın almak istiyor.

Türkiye, Bulgaristan’ın dış ticaretinde önemli bir rol oynayan ilk beş ticaret ortağından biridir. Bulgaristan’ın uluslararası ticaretindeki toplam payı içinde Türkiye’nin ağırlığı yüzde 8’dir.

Türk ihracatçıları için önemli bir Pazar olan Bulgaristan’dan bugün Türkiye’nin en büyük e-ihracat platformu TurkishExporter’a alım ilanı geldi. Bulgaristan merkezli şirket, koruyucu, endüstriyel, elektrik, ölçüm, tespit ekipmanı, laboratuvar, teşhis ve diğer özel ekipmanlar gibi ürünlerin tedariğini alanında faaliyet gösteren şirket Türkiye’den otomobil lastikleri satın almak istiyor.

Bu alım talebini bırakan Bulgar ithalatçının web sitesine baktığımızda; bütün projelerinde Dünya Bankası, Avrupa Komisyonu, Birleşmiş Milletler kuruluşları, bölgesel kalkınma bankaları ve Ulusal Otoriteler gibi bir dizi uluslararası kuruluş tarafından finanse edildiğini de yazmıştır. 

Otomobil lastiği üretimi ve satışını yapan Türk ihracatçı firmalar bu Bulgar ithalatçının bütün iletişim bilgilerine ulaşmak için Forie demo hesap oluşturarak ilk kez ücretsiz üye olan firmaların yararlandığı bir dizi avantajdan yararlanabilir.


dunya.com

Read Previous

Kosova Cumhurbaşkanı Osmani, BM Güvenlik Konseyi’nde konuştu

Read Next

TMBH heyeti BBP 12. Kurultayına katıldı