Bulgaristan Çarı Ferdinand’ın naaşı, Sofya’ya götürülecek

Çar Ferdinand’ın naaşı, 29 Mayıs’ta askeri uçakla Coburg kasabasından Sofya’ya nakledilecek. Çarın naaşını taşıyan uçak saat 14.00 civarında Sofya Havalimanı’ndaki hükümet VIP binasının önüne iniş yapacak.

“Çar Boris ve Çariçe Joanna” Fonu, tabutun törenle indirilip bir cenaze arabasına yerleştirileceğini ve cenaze arabasının “Vrana” Sarayı’na doğru yola çıkacağını açıkladı.

Çar Ferdinand’ın naaşı, “Vrana” Saray’ında Çar II. Simeon ve ailesi, Sen Sinod’un resmi elçisi Batı ve Orta Avrupa Metropoliti Anthoniy ve Bulgaristan’daki Apostolik Nuncio, Başpiskopos Monsenyör Luciano Suriani tarafından karşılanacak.

Cenaze töreni “Vrana” Sarayı’nın ana girişinin önünde yapılacak, ardından lobiye taşınarak aile arasında kısa bir tören yapılacak.

“Çar Boris ve Çariçe Joanna” Fonu’ndan yapılan açıklamaya göre, daha sonra merhum Çar Ferdinand’ın tabutu önünde saygılarını sunmak isteyen vatandaşlara sarayın kapıları açık olacak.

Şimdiye kadar, Bavyera’nın Coburg kasabasındaki “Sveti Augustine” Kilisesi’nin mezarında bulunan Çar Ferdinand’ın naaşı, ölümünden 76 yıl sonra Bulgaristan’a getirilecek.


Kaynak: bnr

Read Previous

Kosova’nın yaklaşık1,6 milyon nüfusa sahip olması bekleniyor

Read Next

Bulgaristan ve Macaristan Avrupa’da güvenlik ve barış için birlikte çalışmaya devam edecek