Bulgar çiftin bebek özlemi Türkiye’de sona erdi

Bulgaristan’da yaşayan ve 4 yıl önce hayatını birleştiren Yurkyush-Radostın Rahneva çifti, doğal yolla çocuk sahibi olamayınca Türkiye’ye geldi. Ülkesindeki doktorların “sizin asla çocuğunuz olmaz” dediği çifte, Türk doktorlar tarafından kişiye özel tedavi uygulandı. Başarılı bir tedavi sürecinin ardından geçen aylarda oğulları Hristo’yu kucaklarını aldılar. Anne Yurkyush Rahneva, “Bize en büyük hediyeyi verdiler. Anne olmak harika bir duygu. Bize bu mutluluğu yaşatan doktorlarımıza minnettarız” dedi.

Bulgaristan’da yaşayan Yurkyush-Radostın Rahneva çifti dört yıl önce hayatlarını birleştirerek dünya evine girdi. Mutluluklarını bir bebekle taçlandırmak isteyen çift doğal yolla gebelik oluşmayınca ülkelerindeki doktorların kapısını çaldı. Hem kadın hem erkek kaynaklı problem olduğunu belirten doktorlar “sizin asla çocuğunuz olmaz” dedi. Rahneva çifti için tek çare tüp bebek tedavisiydi ve kendi ülkelerinde tedavi olmak yerine yaptıkları araştırmalar sonucu ilk tercihlerini Türkiye’den yana kullandı. Çift, İstanbul’a gelerek Kadın Hastalıkları ve Tüp Bebek Uzmanı Prof. Dr. Sabri Cavkaytar ve Üroloji Uzmanı Prof. Dr. Bülent Erol’a ulaştı.

Kişiye özel uygulanan tedavi sayesinde müjdeli haberi alan çift geçtiğimiz aylarda oğulları Hristo’ya kavuştu. Ülkelerine mutlu bir şekilde geri dönen çift duygularını, “Türkiye’nin tüp bebek tedavisindeki başarılarını okuduktan sonra Bulgaristan’da denemenin sadece zaman kaybı olacağını düşündük. İyi ki böyle bir kararı vermişiz ve tedavimiz için Türkiye’ye gelmişiz. Görüyoruz ki Türk doktorlar mesleklerinde eşsizler ve hastalarına karşı çok anlayışlılar. Onların sayesinde oğlumuza kavuştuk, bize en büyük hediyeyi verdiler” diyerek anlattı.

“TÜRK DOKTORLAR BİZİM KAHRAMANIMIZ”

Anne Yurkyush Rahneva; “Anne olmak harika bir duygu, Tanrı’nın bize bir hediyesi. Bize bu mutluluğu yaşatan doktorlarımıza minnettarız; Türk doktorlar bizim kahramanımız. Tüp bebek tedavisi düşünen çiftlere tek tavsiyem inançlarını kaybetmesinler ve asla pes etmesinler. Bulgaristan’da da mutlaka iyi doktorlar vardır ama Türk doktorların hastalara olan yaklaşımı ve mesleki tecrübelerini yaşayarak gördük ve kesinlikle bu alanda eşsiz olduklarını söyleyebiliriz” ifadelerini kullandı.

cnntürk

Read Previous

Sırbistan, Kosova’ya gözaltındaki Sırp kökenli eski polis için çağrı yaptı

Read Next

TBMM Başkanı Mustafa Şentop’tan Ensar Derneği “Şule Yüksel Şenler” Yurdu’na ziyaret