Kuzey Makedonya Birinci Başbakan Yardımcısı ve Siyasi Sistem ve Topluluklar Arası İlişkiler Bakanı Artan Grubi, ülkedeki Türk sivil toplum kuruluşlarının temsilcileriyle bir araya geldi.

Başkent Üsküp’teki Siyasi Sistem Bakanlığı’nda gerçekleşen ve nüfus sayımı konusunun ele alındığı toplantıya Siyasi Sistem ve Topluluklar Arası İlişkiler Bakan Yardımcısı İlhan Rahman, Makedonya Türk Sivil Toplum Teşkilatları Birliği (MATÜSİTEB) Genel Başkanı Hüsrev Emin, Toplulukların Haklarını Geliştirme Ajansı Müdürü Eran Kurtiş, Makedonya Atatürkçüler Derneği Başkanı Halil Abdullah, Derya Derneği Başkanı Suzan Musli ve hukukçu Ufuk Klinçe katıldı.

Grubi sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Bugün ülkemizdeki Türk toplumu temsilcileriyle sayım sürecini konuştum.” ifadelerine yer verdi.

Bakan Yardımcısı Rahman de “Görüşmenin konusu nüfus sayımı olurken, ortak fikir, ülkemiz açısından son derece olan sayım sürecine toplumun tüm kesimlerinin katkısının gerekli olduğuydu. Bakanlığımızın topluluklar konularında en üst düzey kilit kurum konumundadır ve bu doğrultuda çalışmalarımız artarak devam edecektir.” ifadelerine yer verdi.

MATÜSİTEB Genel Başkanı Hüsrev Emin ise sayım çalıştayı ve MATÜSİTEB’in sayım çalışmaları hakkında bilgi verdi.

Kuzey Makedonya Türkleri için sayımların öneminden söz eden Emin, nüfus sayımı sürecinde Türklerin karşılaşılan olası zorluk ve sıkıntılara dikkati çekti.

Önceki Haber

Vizyon ile Psikoloji Günleri’nin 2. sezonu başladı

Sonraki Haber

Yunanistan ile Türkiye arasında direkt hat