Uluslararası Vizyon Üniversitesi Sosyal Bilimler Fakültesi Psikoloji bölümü öğrencilerinin kurduğu ‘Vizyon İle Psikoloji Günleri’nin 2. sezonu 5 Mart tarihinde çevrim içi ortamda başladı.

Programın moderatörlüğünü yapan Üsküdar Üniversitesi Kurucu Rektörü Psikiyatrist Prof. Dr. Nevzat Tarhan eşliğinde gelişime, değişime ve yeniliklere açık olmak konusu konuşuldu.

Uluslararası Vizyon Üniversitesi’nden yapılan paylaşımda şu ifadelere yer verildi:

Kuzey Makedonya Gostivar, Uluslararası Vizyon Üniversitesi Sosyal Bilimler Fakültesi Psikoloji bölümü öğrencilerinin kurduğu Dinamik Psikoloji Kulübü olarak ‘Vizyon İle Psikoloji Günleri’ adıyla oluşturulan instagram canlı yayın serisinde Uluslararası Vizyon Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Havva ŞABAN Moderatörlüğünde 05.03.2021 tarihinde Üsküdar Üniversitesi Kurucu Rektörü Psikiyatrist Prof.Dr. Nevzat TARHAN ile Gelişime değişime yeniliklere açık olmak konusu konuşuldu.

Gerçekleştirdiğimiz canlı yayında Prof. Dr. Nevzat TARHAN; dünyanın değiştiğini, bilim ve teknolojinin dünyayla birlikte değişmesi ile mesleklerin ve eğitim sistemlerinin de bu değişime ayak uydurması gerektiğiyle ilgili birbirinden değerli fikirler sundu. 21. yüzyılın bilgelik yüzyılı olacağına vurgu yaparak 21. Yüzyıl becerilerinden bahsetti. Bununla birlikte kişinin hedefini bulması için sorması gereken sorulardan ve kadın-erkek ilişkilerinde de gerçekleşmesi beklenen değişimlerden söz etti. Değişim ve gelişim arasındaki farkı açıklayarak akademik başarının tek başına yeterli olmayacagının, akademik başarı ve ahlaki başarının birlikte insanın hayat başarısına denk olacağının altını çizdi. İnsanın kendisinin güçlü ve zayıf yönlerini bilmesi gerektiğine, hayattaki hedeflerini belirleyerek ona göre kararlar vermesinin ve planlar yapmasının önemine dikkat çekti. İnsanın kendisini analiz etmesi, toplumu analiz etmesinin ön koşulu olduğundan bahsetmekle birlikte vizyonlu ve 21. yüzyılın becerilerine uygun bireyler yetişmesi için çok değerli tavsiyelerde bulundu. Bu yetişmenin kolay olmayacağı, başarının çiçekli yollardan değil zora talip olmakla mümkün olacağını dile getirdi.

Sayın Prof. Dr. Nevzat Tarhan’a değerli katılımları ve verdiği faydalı bilgiler için teşekkür ediyor bu yayının tamamını izlemek isteyenler için youtube dinamik psikoloji kanalına ayrıca birbirinden değerli konuklar ve ilgi çekici konularla sizlerle olmak için @vizyon.edu.mk ve @vizyonpsikolojikulubu instagram adreslerine herkesi bekliyoruz.

Önceki Haber

Son 24 saatte maske kullanmayan 631 kişiye ceza kesildi

Sonraki Haber

Birinci Başbakan Yardımcısı Grubi, Türk temsilcileri ile görüştü