Zerrin Abaz: “Terör bitene kadar hep birlikte mücadele edeceğiz”

Taksim’de 4 kişinin ölümü, 39 kişinin de yaralanmasına yol açan saldırının ardından İstanbul’da görev yapan yabancı ülkelerin başkonsolosları, İstiklal Caddesi’nde yürüyüş yaptı. Başkonsoloslar, saldırının olduğu yere çiçek bıraktı.

İstanbul’da görev yapan başkonsoloslar, terör saldırılarını protesto etmek için İstiklal Caddesi’nde bir araya geldi.

İstanbul’da 19 ülkenin başkonsoloslarıyla Beyoğlu, Fatih, Esenler belediye başkanları ve AK Parti İstanbul İl Başkanı, Galatasaray Meydanı’nda önce saldırının gerçekleştiği noktaya gelerek karanfil bırakıp hayatına kaybedenleri andı.

Terör insanlığı hedef alan bir saldırı

Teröre karşı yürüyüşe Makedonya İstanbul Başkonsolosu Zerrin Abaz da katıldı.

Yürüyüş ile ilgili TİMEBALKAN açıklama yapan Zerrin Abaz, dün öğlen saat 13 sularında Beyoğlu Belediyesi Başkanı Ahmet Mishap Demircan ve İstanbul’daki Başkonsoloslarla birlikte teröre lanet yürüyüşü gerçekleştirdiklerini vurguladı.

Zerrin Abaz, “İlk önce Beyoğlu Belediyesi’ndeki taziye defterinde mesajlarımızı yazdık. Devamında hep birlikte, Beyoğlu Belediyesi Başkanı Ahmet Mishap Demircan ve Başkonsoloslarla kolkola teröre lanet yürüyüşünü yaptık. Eylemin gerçekleştiği yere çiçek bıraktık. Terör bütün insanlığı hedef alan bir saldırı ve hepimiz birlikte din, dil, ırk farkı yapmadan kenetlenerek buna karşı geliyoruz. Dün İstanbul’da bu mesaj verildi.” şeklinde konuştu.

ıc foto
                     Başkonsoloslar saldırının gerçekleştiği noktaya gelerek karanfil bıraktı

İstanbul’da 80’nin üstünde ülkeden diplomatik temsilciliklerin bulunduğunu hatırlatan Makedonya’nın İstanbul Başkonsolosu Zerrin Abbaz, “Bütün dünya olarak teröre karşıyız. Bitene kadar da hep birlikte mücadele edeceğiz” ifadelerini kullandı.

İstanbul’un Beyoğlu ilçesinde 19 Mart’ta gerçekleştirilen canlı bomba saldırısında 3’ü İsrailli, 1’i İranlı turist yaşamını yitirmiş, 39 kişi de yaralanmıştı.

Hüsamettin Gina

Read Previous

Devlet Seçim Komisyonu 89 bin seçmen için alan denetimi yapacak

Read Next

Mostar’da ‘Türk Melodileri’ konseri

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *