Mostar’da ‘Türk Melodileri’ konseri

Kanun sanatçısı Tahir Aydoğdu’nun Mostar Senfoni Orkestrası ile sahne aldığıMostar’da Türk Melodilerikonseri büyük ilgi gördü.

Türkiye’nin Mostar Başkonsolosluğu tarafından Yunus Emre Enstitüsü Mostar Türk Kültür Merkezi ile Ziraat Bankası Bosna Hersek’in destekleriyle Stjepan Kosaca Hırvat Kültür Merkezi’nde düzenlenen konserde, Aydoğdu ve Mostar Senfoni Orkestrası, çağdaş Türk müziği bestecisi Hasan Ferit Alnar’ın Kanun Konçertosu eserini seslendirdi.

Klasik Türk müziğinden de eserlerin seslendirildiği konsere, Mostarlılar da yoğun ilgi gösterdi.

Konseri izleyen Türkiye’nin Saraybosna Büyükelçisi Cihad Erginay, harika bir konser olduğunu belirterek, Mostar halkının konsere gösterdiği büyük ilgiden dolayı memnuniyet duyduğunu söyledi.

Konseri düzenleyen Türk kurumlarına teşekkür eden Erginay, Mostar’ı ve Hersek bölgesini kendisine çok yakın hissettiğini, her fırsatta bu bölgeyi ziyaret etmeye gayret gösterdiğini belirtti.

Mostar Başkonsolosu Ayşe Selcan Şanlı da Mostar şehrinde ilk kez geleneksel Türk müzik enstrümanları eşliğinde bir konser düzenlendiğine işaret ederek, bu nedenle bu konserin önemli bir organizasyon olduğunu söyledi.

Kaynak: AA

Read Previous

Zerrin Abaz: “Terör bitene kadar hep birlikte mücadele edeceğiz”

Read Next

İvanov: “Makedonya ve Yunanistan sığınmacı krizinde mecburen işbirliği yapmaları gerekiyor”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *