Kuzey Makedonya’da 31 Ekim’de düzenlenecek yerel seçimlerin ikinci turu öncesinde Makedonya Sosyal Demokratlar Birliği (SDSM) Genel Başkanı ve Başbakan Zoran Zaev, vatandaşlara seçimlerde ileri gitmeye karar vermeleri çağrısında bulundu.

SDSM Genel Başkanın ve Başbakan Zoran Zaev, “Belediyemiz İçin En İyisi” koalisyonunun Manastır’daki seçim programında konuştu.

Doğru olduğu ortaya çıkan kararlar verdiğini ve tüm dünyanın bu kararlara saygı duyduğunu söyleyen Zaev, “Halk karar verir. Halkım, gelecek için karar ver, geri dönme. Başarı adına, stratejik başarı ve NATO üyeliği adına, çok milletli toplumumuzda birlik ve uyum adına, salgın döneminde artan ücretler adına, artan yerli ve yabancı yatırım adına, Manastır’daki tüm vatandaşları Manastır için birliğe, birleşmeye, ilerlemeye, geleceğe, en iyinin desteğine destek olmaya çağırıyorum.” ifadelerini kullandı.

Manastır Belediye başkan adayları için vatandaşlardan oy isteyen Zaev, “Seçime çıkıp, yükümlülüğümüzü ve görevimizi yerine getirerek bir karar vermek çok önemli. Karar evde oturmak değil. Karar çıkıp oy kullanmaktır. Kendiniz, mahalleniz, belediyeniz, şehriniz, köyünüz, vatanınız için en iyi olduğunu düşündüğünüz şeye oy verin.” değerlendirmesinde bulundu.

SDSM Başkanı Zoran Zaev, vatandaşları 31 Ekim’deki seçimlere katılmaya ve Manastır’da elde edilecek tüm başarıları paylaşmaya çağırdı.

Önceki Haber

Mickoski’den vatandaşlara ikinci turda seçime kitlesel olarak katılma çağrısı

Sonraki Haber

Milli Eğitim Bakanı Özer, Kosova Başbakanı Kurti ile görüştü