Kuzey Makedonya’da 31 Ekim’de düzenlenecek yerel seçimlerin ikinci turu öncesinde ana muhalefet partisi VMRO DPMNE Genel Başkanı Hristiyan Mickoski, vatandaşlara kitlesel olarak seçimlere çıkma çağrısında bulundu.

VMRO DPMNE Genel Başkanı Hristiyan Mickoski, seçim çalışmaları kapsamında bulunduğu Demir Hisar şehrinde yaptığı açıklamada, vatandaşlardan değişim için oy vermelerini istedi.

SDSM Genel Başkanı ve Başbakan Zoran Zaev’e yüklenen Mickoski, “Zoran Zaev, Üsküp’te ve ülkenin diğer yerlerinde bu seçimi kaybederse, Başbakanlık görevinden ayrılacağını söylüyor. 31 Ekim’de bunun gerçekleşmesine yardımcı olmanızı söylüyorum. Değişim için sandığa gidin ve oylayın. Seçime çıkın ve perde arkasında dönen değişim için savaşabilecek gücün sen olduğunu unutma.” değerlendirmesinde bulundu.

Zaev’i derhal istifa etmeye ve Sağlık Bakanı Venko Filipçe ile Yolsuzlukla Mücadele Bakanı Lyupço Nikolovski’nin istifalarına imza atmaya çağıran Mickoski, “Mesajı anladıysa, seçimleri beklemez ve hemen ayrılır. Mesajı anladıysa, neden Filipçe ve Lyupço’nun istifalarını hemen imzalamıyor?” ifadelerini kullandı.

Önceki Haber

Son 24 saatte 411 yeni vaka, 4 ölü

Sonraki Haber

Zaev: Seçimlerde ileri gitmenin kararını verin