Zaev: Sağlık çalışanları gösterdikleri özen ve fedakarlık için büyük saygı ve şükranı hak ediyor

Kuzey Makedonya Başbakanı Zoran Zaev, sağlık çalışanlarının salgın döneminde gösterdikleri özen ve fedakarlık için büyük saygı ve şükranı hak ettiklerini söyledi.

Başbakan Zoran Zaev, Kovid-19 merkezlerinde görev yapan sağlık çalışanlarına yönelik ödül töreninde yaptığı konuşmada, “Riskleri azaltmak ve ölümcül virüsün sonuçlarıyla başa çıkmak için elimizden gelenin en iyisini yaptık. Sağlık çalışanları, gösterdikleri insanlık, özen ve fedakarlık için en büyük saygıyı ve şükranı hak ediyor. Kovid-19 ile bu mücadelede kahramanlar sizlersiniz.” diye konuştu.

Sağlık çalışanlarının sağlık döneminde en ön safta mücadele ettiklerine dikkati çeken Zaev, “Bugün, Başbakan olarak geçirdiğim iki dönemin son sayfasını kapatırken, ortak üzüntümü ve ölenlerin sevdiklerine başsağlığı dileklerimi ifade ediyorum ve salgınla mücadelenin Başbakan olarak kariyerimde cesur bir bölüm olacağına dair hiçbir yanılsama duymuyorum.” ifadelerini kullandı.

Zaev, “Virüsün ölümcül doğasına ve öngörülemezliğine karşı alınan önlem ve adımların uygunluğu ve güvenliği açısından söyleyebileceğim şey, ölümcül virüsün risklerini azaltmak ve sonuçlarıyla başa çıkmak için elimizden gelen her şeyi yaptığımızdır.” açıklamasında bulundu.

Read Previous

Milli Savunma Bakanı Akar, Kosova’da Sultan Murad Türbesi ile Adem Jashari’nin mezarını ziyaret etti

Read Next

Sırp raket Novak Djokovic, Sidney’de yapılacak 2022 ATP Cup’a katılmayacak