Sırp raket Novak Djokovic, Sidney’de yapılacak 2022 ATP Cup’a katılmayacak

Sırp raket Novak Djokovic’in, Sidney’de yapılacak 2022 ATP Cup turnuvasına katılmayacağı açıklandı.

Bu duyuru Sırp raketin hala aşı olup olmadığı ve Avustralya Açık turnuvasında ünvanını koruyup korumayacağı yolundaki spekülasyonları artırdı.

Dünya tenis sıralamasında erkeklerde liste başı olan Djokovic’in Sidney’deki ATP Cup’a katılmayacak olması nedeniyle cumartesi günü başlayacak turnuvada Sırbistan takımının kaptanlığını Dusan Lajovic üstlenecek. Lajovic, dünya sıralamasında 33. sırada yer alıyor.

Covid-19’a karşı aşılanıp aşılanmadığını doğrulamayı reddeden 34 yaşındaki Djokovic’in Avustralya’ya yolculuk yapıp yapmayacağı konusunda uzun zamandır spekülasyon yapılıyordu.

Ünlü Sırp raketin, 17 Ocak’ta başlayacak Avustralya Açık Tenis Turnuvası’na katılımı ise yine spor dünyasında merak edilen konuların başıda geliyor.

Yeni bir rekora imza atma fırsatını kaçıracak mı?

Avustralya Açık turnuvasını şu ana kadar 9 kez kazanan Sırp raket, Melbourne Park’ta bu başarısını tekrarlarsa, 21 kez Grand Slam kazanmış bir tenisçi olarak yeni bir rekora imza atacak. Sırp lider ve ekibinin, bu turnuvaya katılması için öncelikle aşı olması gerekiyor.

Djokovic daha önce aşıya karşı olduğunu açıklamıştı. Ünlü raketin babası Srdjan, kasım ayında yaptığı açıklamada, oğlunun bu yılın ilk Grand Slam yarışmasında belki yer almayacağını belirtrek, turnuva organizasyon komitesini “şantaj yapmakla” suçlamıştı. Avustralya Açık Tenis Turnuvası, 17-30 Ocak 2022 tarihlerinde düzenlenecek.

euronews

Read Previous

Zaev: Sağlık çalışanları gösterdikleri özen ve fedakarlık için büyük saygı ve şükranı hak ediyor

Read Next

Kitabı en çok satan yazar listesinde ilk kez bir Bulgar yer aldı