Kuzey Makedonya Başbakanı ve iktidardaki Makedonya Sosyal Demokratlar Birliği (SDSM) Genel Başkanı Zoran Zaev, muhalefet lideri Mickoski’nin ülkedeki tüm topluluklara hitap etmemesi halinde sürekli kaybedeceğini söyledi.

Başbakan Zoran Zaev, ana muhalefet partisi VMRO DPMNE’nin yerel seçimlerde Arnavut İttifakı ve Alternativa partileriyle olası koalisyonuna yönelik soruya verdiği yanıtta Mickoski’nin çok ırklı ve çok dinli bir ülkede sahne aldığında, herkesten eşit derecede destek bekleyebileceğini belirtti.

Yalnızca bir topluluğa hitap ederken, yalnızca o topluluktan destek beklenebileceğini ifade eden Zaev, “Önümüzde seçimler var ve bir kez daha teyit edeceğim ki, koalisyon olarak oldukça uzun bir süre kazanacağımızı ve kaybetmekte olduklarını söylediğim sebeplerin tam da çok ırklı bir ülkede sahip oldukları milliyetçilik, kaybetmelerine gerçekten sebep olacak.” değerlendirmesinde bulundu.

17 Ekim’de vatandaşların kendileri için en iyi olanı seçeceklerini vurgulayan Zaev, SDSM koalisyonunun bu seçimlerin galibi olacağına dair güvenini dile getirdi.

Başbakan Zaev, belediye başkan adaylarını en geç 24 Ağustos’a kadar açıklayacaklarını söyledi.

Önceki Haber

Carovska: Okulda olmak öğrencilerin çıkarınadır

Sonraki Haber

AB, K. Makedonya’nın Kovid-19 aşı sertifikasını tanıma kararı aldı