Zaev, isim sorunu görüşmeleri hakkında İvanov’u bilgilendirecek

Dün Sofya’daki Avrupa Zirvesi’nde Yunanistan Başbakanı Aleksis Çipras ile görüşen Makedonya Başbakanı Zoran Zaev, isim sorunu müzakerelerindeki son gelişmeleri Cumhurbaşkanı Gyorge İvanov ve siyasi parti liderleriyle paylaşacak.

Dün Sofya’daki Avrupa Zirvesi’nde Yunanistan Başbakanı Aleksis Çipras ile görüşen Makedonya Başbakanı Zoran Zaev, isim sorunu müzakerelerindeki son gelişmeleri Cumhurbaşkanı Gyorge İvanov ve siyasi parti liderleriyle paylaşacak. Makedonya Hükümeti, dün belli medyalarda yer alan, Yunanistan ile yapılan görüşmelerde Makedonya’nın son önerisinin “İlinden Makedonya Cumhuriyeti” olduğunu haberlerini yalanlamadı.

Hükümet tarafından MİA’ya yapılan açıklamada, “Başbakan Zoran Zaev’in müzakerelerin son aşamasında belirttiği gibi, Makedon tarafına olası çözümler için çeşitli seçenekler sunuldu ve bunlardan birinin her iki taraf için de kabul edilebilir olduğu teyit edildi” ifadelerine yer verildi.

Hükümet, konuyla ilgili MIA’ya yaptı açıklamada “Konuyla ilgili daha fazla yorum yapılmayacağını, müzakereler hakkında ilk önce cCumhurbaşkanı, VMRO-DPMNE ve diğer siyasi parti liderlerininbilgilendirilmesi gerektiğini” söyledi.

Read Previous

Cumhurbaşkanı Erdoğan Bosna Hersek’i ziyaret edecek

Read Next

AB-Batı Balkanlar Zirvesi Sonuç Bildirgesi açıklandı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *