Selanik’te bir tabak bedava yemek için metrelerce kuyruk oluştu. Oluşan manzarayı eleştiren Selanik medyası, “Yoksulluk mahvediyor. Korona döneminde bir poşet yemek için kuyruklar oluştu. Kriz derinleşiyor” başlıklarıyla Atina yönetimini eleştirdi.

Ekonomik krize rağmen silahlanmayı sürdüren ülkenin Selanik kentinde vatandaşlar bir tabak bedava yemek için uzun kuyruklar oluşturup, dakikalarca ayakta bekledi. Selanik’in Polihni semtindeki bir restoran sahibi “bedava yemek” kampanyası başlattı. Bedava yemeği duyan onlarca kişi metrelerce kuyruk oluşturdu. O anları görüntüleyen Selanik medyası Atina yönetimini “Selanik’te yoksulluk mahvediyor. Korona döneminde bir poşet yemek için kuyruklar oluştu. Kriz derinleşiyor” başlıklarıyla eleştirdi.

Öte yandan Meriç (Evros) sınır bölgesindeki askeri birliklerde görev yapan personelin 6 aydır maaş almadığı ifade edildi. Doğu Makedonya ve Trakya Bölgesi Askeri Birliği tarafından yapılan yazılı açıklamada, “Evros sınırındaki Güvenlik Bölgesi Kapsamı (ZAP) içindeki askerler 6 aydan fazla bir süredir kendilerine ödeme yapılmıyor” ifadeleriyle Atina yönetimine tepki göstermişti.

milletgazetesi.gr

Önceki Haber

Başbakan Zaev erken genel seçimlerin olmayacağını yineledi

Sonraki Haber

Sırbistan Ve Çekya Başbakanları Kovid-19 Salgınıyla Mücadeleyi Görüştü