Kuzey Makedonya Başbakanı ve SDSM Genel Başkanı Zoran Zaev, ülkede erken genel seçimlerin olmayacağını yineledi.

Ana muhalefet partisi VMRO DPMNE lideri Hristijan Mickoski’nin bu yıl yerel seçimlerle birlikte erken genel seçimlerin de yapılması talebini ısrarla reddeden Zoran Zaev, erken genel seçimlerin olmayacağını yineledi.

Olağan parlamento seçimlerinin 2024 yılında olması gerektiğini ve öyle de olacağını söyleyen Zaev, “Devlete iyi bir şey getirmedikleri için erken parlamento seçimleri olmayacağını yineliyorum. Sonuç olarak seçimler olsa bile hiçbir şeyi değiştirmeyecekler, sadece geliştirme projelerini durdurabilirler.” değerlendirmesinde bulundu.

Bir muhabirin tekrarlanan erken seçim çağrılarıyla ilgili sorusuna yanıt veren başbakan, tutumunu çoktan belirttiğini söyledi.

Zaev, “Cevabımı tekrarlayacağım. Ülkemiz erken parlamento seçimlerinin birkaç aşamasından geçti ve biz bundan yeni kaybettik, yani erken seçim yapıldığında, kelimenin tam anlamıyla ülkedeki her şey durdu, çoğu ekonomik gelişmeler olmak üzere. Ülkede ciddi tarihi kararlarla çok büyük şeyler oldu ve bunların hepsi vatandaşlarımızın yaşamasını istediğimiz güzel ekonomik gelecek yüzünden.” şeklinde konuştu.

Önceki Haber

Kosova bayrağı ile Guinnes rekoruna doğru

Sonraki Haber

Yunanistan’da yoksulluk derinleşiyor: Halk bedava yemek için kuyruklarda