Yunanistan’da devlet hastanesi müdürünün 4 diploması da sahte çıktı

Yunanistan’da devlet hastanesinde müdür olarak görev yapan idarecinin, dört diplomasının da sathe olduğu tespit edildi.

Nikea Devlet Hastanesi Müdürü Dimitris Butos’un sisteme bildirdiği 4 diplomanın da, Kamu İdaresi Müfettişleri tarafından yapılan inceleme sonrası gerçekte olmadığı tespit edildi.

Butos’un 5 Ağustos 2016 tarihli Resmi Gazete’de yayınlanan ve Yunanistan Sağlık Bakanı Andreas Ksanthos ile Bakan Yardımcısı Pavlos Polakis’in imzasını taşıyan kararda, Atina Kapodistria Üniversitesi Ekonomi Fakültesi mezunu olarak gözüktüğü kaydediliyor.

Azınlıkça’nın Proto Thema gazetesinden aktardığına göre geçen Eylül ayında yapılan şikayetler sonrası mercek altına alınan Butos’un dört diplomasının da sahte olduğu ortaya çıkarıldı.

Müfettişlerin yurtiçi ve yurtdışı üniversitelerle iletişime geçtikten sonra hazırladığı 29 sayfalık raporda, Butos’un bahse konu üniversitelerden hiçbir zaman diploma almadığı belirtiliyor. Bunun üzerine 26 Kasım 2018 tarihinde Nikea Hastane Müdürü’nden sisteme bildirdiği diplomaların orijinallerini sunması istendi. Fakat Butos hiçbir zaman diplomalarını sunmadı ve çareyi görev süresinin dolmasına 10 ay varken (10 Ağustos 2019) istifa etmekte buldu.

 

Azınlıkça.net

Read Previous

TDP “Zaman”a desteği Başbakan Zaev ile görüşecek

Read Next

Makedonya Türklerinden FETÖ’cü “Zaman”a desteğe tepki

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *