TDP “Zaman”a desteği Başbakan Zaev ile görüşecek

Türk Demokratik Partisi (TDP) Genel Başkanı Beycan İlyas, FETÖ destekli “Zaman” Gazetesi’ne verilen desteği kınadıklarını açıkladı.

Türk Demokratik Partisi (TDP) Genel Başkanı Beycan İlyas, Makedonya Cumhuriyeti İletişim ve Şeffaflıktan Sorumlu Devlet Bakanlığı tarafından Makedonya’da yayın yapan FETÖ destekli “Zaman” Gazetesi’ne verilen desteği kınadıklarını açıkladı.

TİMEBALKAN’a özel açıklamalarda bulunan TDP Genel Başkanı Beycan İlyas, Makedonya Cumhuriyeti İletişim ve Şeffaflıktan Sorumlu Devlet Bakanlığı almış olduğu bu kararın kabul edilemez olduğunu belirterek, “Sözkonusu maddi destek meclise geldiğinde TDP milletvekili Yusuf Hasani bu yasaya destek vermedi” dedi.

Başbakan Zaev ile görüşeceğiz

Makedonya Cumhuriyeti İletişim ve Şeffaflıktan Sorumlu Devlet Bakanlığı’nın aldığı bu yanlış kararı kınamanın yetersiz oalcağını belirten İlyas, “Bu yanlış kararın geri alınması için Başbakan Zoran Zaev’den randevu aldık” dedi.

TDP Genel Başkanı Beycan İlyas görüşme sonrasında sonucu basın bildirisi ile kamuoyuyla paylaşacaklarını sözlerine ekledi.

Hatırlanacağı üzere, Makedonya Cumhuriyeti İletişim ve Şeffaflıktan Sorumlu Devlet Bakanı Robert Popovski dün düzenlediği basın toplantısı ile destek verilen Basılı Medyaya Basım ve Dağıtım Desteği alan medya organlarını açıkladı. 13 medya kurumunun başvurduğu programda 11 basılı medya kuruluşu destek kazandı. Program çerçevesinde Makedonya’da yayın yapan FETÖ iltisaklı gazetenin de yaklaşık 15 bin Euro destek alacağını açıklamıştı.

Read Previous

Erdoğan’ın ‘one minute’ çıkışının üzerinden 10 yıl geçti

Read Next

Yunanistan’da devlet hastanesi müdürünün 4 diploması da sahte çıktı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *