Yunanistan ile Bulgaristan arasındaki gaz bağlantı hattı projesi gecikiyor

Bulgaristan Geçici Bölgesel Kalkınma ve Bayındırlık Bakanı Mimar İvan Şişkov, Yunanistan-Bulgaristan doğal gaz ara bağlantı boru hattı (IGB) inşaatına ilişkin projeyi uygulayan şirketin temsilcileriyle gerçekleştirdiği görüşmenin ardından basına yaptığı açıklamada, “Bazı işler bitirildi, ama ne yazık ki verilen taahhütlerin bir kısmı tamamlanmadı” diye açıkladı.

Hem Haskovo (Hasköy) hem de Stara Zagora’daki (Eski Zağra) akü odalarına takılan akülerin tasarlandığı gibi olmadığının ortaya çıktığını belirten Bakan, odaların yangından korunma gereksinimlerini karşılaması için vantilatörlerin takılması gerektiğini kaydetti.

Şişkov, “Geriye kalan asgari inşaat faaliyetlerinin tamamlanması için bir çalışma program yapmıştık. Bugün inşaatçı ile oldukça ticari ve hatta sert bir konuşma yaptım. Pazar akşamına kadar yapının hazır olmasını taahhüt etti. Söyleyebileceğim şey, pazartesi günü saat 11:30’da tekrar kontrol edeceğim ve ilk etabın tamamlandığını görmeyi umuyorum. Yapı denetim şirketi neredeyse tüm belgeleri sundu, ancak proje uygulayıcısının bunları gereken hızda teslim etmediğini fark ettim” diye eleştirdi.

Bakan, bakanlığın tüm belediyelerle kadastro müdürlüklerinden sertifika alması için görüşme yaptığını ekledi. Şişkov, bugün IGP projesini uygulayan şirket temsilcileri ile Kırcaali Valisi Daniel Delçev arasında yapılacak toplantıda belediyenin yapıyı itirazsız kabul etmeye rıza göstermesiyle ilgili ayrıntıların netleştirilmesi gerektiğini söyledi.

Bakan, proje uygulayıcısının 11 Eylül Pazar gününe kadar IGP projesinin birinci aşamasını tamamlamasını umduğunu ifade etti.

Kırcaalihaber

Read Previous

Kosova’da öğretmenlerin grevi sürüyor

Read Next

Tiran’da düzenlenen Türkçe öğretimi sempozyumuna K. Makedonya’dan katılım