YTB’den yurt dışında yaşayan çocukların eserlerine özel 23 nisan çalışması

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı için yurt dışında ve soydaş coğrafyalarda yaşayan çocukların hazırladığı resim şiir ve kompozisyonlara kitapçık oluşturarak video klip hazırladı.

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB), 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında yurt dışında ve soydaş coğrafyalarda yaşayan çocuk ve gençlerin daha önce yarışmalar vasıtasıyla hazırladığı; resim, şiir ve kompozisyonlara özel video klip ve kitapçık oluşturdu.

KOSOVALI ÇOCUKLARIN ESERLERİNE ÖZEL KİTAPÇIK

YTB, 23 Nisan tarihinin Kosova Türkleri Milli Bayramı da olması dolayısıyla geçen yıl hayata geçirilen yarışma kapsamında Kosovalı çocuk ve gençlerin hazırladığı çalışmaları kitapçık haline getirdi.

Kitapçıkta, YTB tarafından organize edilen “Kosova Türkçe Atölyesi Projesi” kapsamında farklı yaş gruplarına yönelik düzenlenen 23 Nisan Kosova Türkleri Milli Bayramı temalı yarışmaya gönderilen; resim, şiir ve kompozisyonlar yer alıyor. Geçen yıl yapılan yarışma kapsamında ilk üçe girenlere bir defaya mahsus eğitim bursu ile 92 katılımcının her birine kırtasiye seti ve sertifika verilmişti. Bu yılki 23 Nisan’da ise YTB anlamlı bir çalışmaya imza atarak katılımcıların eserlerini kitapçık haline getirerek yayınlandı.

YURT DIŞINDAKİ MİNİKLERİN ÇALIŞMALARI VİDEO KLİP OLDU

YTB bunun yanında ise yine geçen yıl yurt dışında yaşayan 4-14 yaş arası vatandaşlara yönelik; şiir, öykü, resim ve dijital resim kategorilerinde düzenlenen “Benim Bayramım” yarışmasına gelen eserlerden de bir video film hazırladı. Hazırlanan klipler YTB’nin resmi sosyal medya hesaplarından paylaşılacak. 

Read Previous

Eyüpsultan’dan Bosnalı çocuklara 23 Nisan hediyesi

Read Next

Kosova Kültür Bakanlığı’nda Kosovalı Türk sanatçılara kabul