Yurtdışı Türkler ve Akraba Toplulukları Başkanlığı (YTB) Başkanı Abdullah Eren, gönderdiği video mesaj ile Kuzey Makedonya Türkleri Sayım Değerlendirme Çalıştayı’na katıldı.

TİMEBALKAN

YTB Başkanı Abdullah Eren, tarihi çalıştaya gönderdiği video mesajında YTB olarak Kuzey Makedonya’daki Türklerin yanında olduklarını söyledi.

Nisan ayında düzenlenecek olan nüfus sayımının çok önemli olduğunu belirten Eren, “Balkanlar’da hala bir varlık mücadelesi gösteren Kuzey Makedonya’da da farklı alanlardaki çalışmalarıyla hem Makedonya toplumuna istikrar ve barışın sürmesi için katkılar sağlayan hem de anavatanları Türkiye’yle ilişkilerini devam ettiren soydaşlarımızın Makedonya’daki nüfus sayımında resmi olarak varlıklarını, sayılarını tescil ettirmemiz çok çok mühim” ifadelerini kullandı.

“Bizler için en önemli olan Kuzey Makedonya’daki Türk kardeşlerimizin birliği ve beraberliği”

Kuzey Makedonya’daki Türk toplumunun bir araya gelerek, el ele vererek nüfus sayımında yapacağı çalışmaların çok önemli olduğunu kaydeden Abdullah Eren sözlerine şunları ekledi:

“Sizlerin birliğini ve beraberliğini çok önemsiyoruz. Yurtdışı Türler ve Akraba Toplulukları Başkanlığı olarak bu süreçte de Kuzey Makedonya’da yaşayan tüm soydaşlarımızın yanındayız, yanında olmaya gayret edeceğiz. Ben bu nüfus sayımı sürecinde Makedonya’nın her tarafında, her bir Türkün kendisini saydırması için elinden geleni yapacağına inanıyorum.”

Eren son olarak, “Bu anlamda çalışmalara katkı verecek herkese şimdiden teşekkür ediyorum.” dedi.

Önceki Haber

TBMM Başkanı Şentop tarihi çalıştaya video mesaj gönderdi

Sonraki Haber

Kosova’da vahşet günleri: Prekaz Katliamı